Partner serwisu

Relacja: XII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 25-27 stycznia 2006

Kategoria: XII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 25-27 stycznia 2006

W dniach 25-27 stycznia 2006 r. do stolicy polskiej chemii - Płocka - przyjechało ponad 330 osób reprezentujących największe zakłady przemysłu chemicznego, rafineryjnego i petrochemicznego w naszym kraju. Na kolejnej edycji Sympozjum Naukowo-Technicznego "CHEMIA" gościliśmy również przedstawicieli świata nauki oraz firm oferujących nowoczesne produkty i rozwiązania dla branży.

 

Relacja: XII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 25-27 stycznia 2006

 

Podsumowanie:

    Bogaty program imprezy podzielony został na sesje plenarne: "Przemysł naftowy - perspektywy rozwoju" oraz "Sektor chemiczny - szanse i zagrożenia". Podczas ww. bloków zaprezentowane zostały aktualne wyniki, perspektywy rozwoju branż oraz założenia prywatyzacyjne. Nie zabrakło również prezentacji czołowych firm chemicznych - swoje osiągnięcia przedstawił m.in. PKN ORLEN SA, ZA Puławy SA, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz ZA Kędzierzyn SA. O dokonaniach zakładów oraz ich produktach goście mogli się również dowiedzieć uczestnicząc w sześciu panelach poruszających różnorodną tematykę dotyczącą technologii, automatyki czy systemów sterowania i ekologii.

    Wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów sprzyjały z kolei spotkania na stoiskach, bankiety i uroczysta Gala Chemików, z której wielu zapamięta występ kabaretu "Rak" oraz wspaniałą atmosferę panującą podczas wręczania nagród, podziękowań i wyróżnień. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy redakcja Chemii Przemysłowej przyznała statuetkę "Klucz sukcesu" za najlepszy produkt/urządzenie dla przemysłu chemicznego. 

    Wyniki konkursu - najlepszy produkt/urządzenie dla przemysłu chemicznego:
- miejsce: Ascom Poland Sp. z o.o.
- wyróżnienia:
Atest Gaz
Samson Sp. z o.o.

    Redakcja wręczyła również statuetkę specjalną dla Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. za realizację największej inwestycji w przemyśle petrochemicznym w 2005 roku. Nagrodę odebrał Karol Marek Sęp - wiceprezes zarządu, dyrektor produkcji BOP.

Serdecznie gratulujemy.

    Tegoroczne sympozjum, organizowane przez BMP, nie osiągnęłoby tak znaczącej rangi bez wsparcia czołowych instytucji naukowych i urzędów: Ministerstwa Gospodarki i Pracy, Nafty Polskiej, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz koła zakładowego SIPTChem przy PKN ORLEN SA.


    Dziękujemy więc naszym Patronom oraz Sponsorom za pomoc w przygotowaniu i sfinansowaniu tej jednej z największych tegorocznych "chemicznych" imprez w Polsce. Dziękujemy Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN S.A. za objęcie po raz kolejny roli Honorowego Gospodarza i dziękujemy uczestnikom tegorocznej "CHEMII". Wszystkich zapraszamy do Płocka już za rok.

Honorowy Gospodarz:

src=/Image/chemia_plock_2006_orlen.gif


 

Sponsor główny:

src=/Image/chemia_plock_2006_nalco.gif


 

 
Sponsor:

src=/Image/chemia_plock_2006_abb.gif


 

Sponsorzy panelowi:

src=/Image/chemia_plock_2006_eurofaktor.gif

src=/Image/chemia_plock_2006_sap.gif


 

Honorowy patronat:

src=/Image/chemia_plock_2006_orzelek.gif

Minister Skarbu Państwa
Ministerstwo Gospodarki
Minister Środowiska


 

src=/Image/chemia_plock_2006_nafta.gif


 

Współpraca:

src=/Image/chemia_plock_2006_sitpch.gif 

Oddział przy PKN Orlen SA


 

src=/Image/chemia_plock_2006_ipch.gif

 

Patronat medialny:

src=/Image/ch_p.gif

 

Organizator:

src=/Image/bmp.gif

 

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ