Partner serwisu
30 lipca 2014

Giermaziak odnosi wspaniałe zwycięstwo w Austrii

Kategoria: Chemia w sporcie

Kuba Giermaziak wspierany przez PKN ORLEN w fantastycznym stylu zwyciężył na torze Red Bull Ring. Kierowca VERVA Racing Team perfekcyjnie przejechał cały wyścig oraz bezbłędnie wykorzystał potknięcia rywali. Tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców prestiżowej serii Porsche Supercup.

Giermaziak odnosi wspaniałe zwycięstwo w Austrii

Polak objął prowadzenie
Polak już na starcie wyprzedził jednego z rywali i jechał na czwartej pozycji do momentu, w którym Phillipp Eng zjechał z toru z powodu awarii. Później nasz rodak idealnie obronił się przed naciskającymi przeciwnikami. Po błędzie Svena Mullera, Polak awansował o kolejną lokatę. W drugim wirażu, dzięki znakomitej jeździe, polski kierowca wyprzedził Jeffreya Schmidta i objął prowadzenie.

Lider klasyfikacji generalnej
Ostatnie okrążenia były popisem w wykonaniu Kuby Giermaziaka, gdyż tempo kierowcy VERVA Racing Team było nieosiągalne dla rywali. Dzięki dzisiejszej wygranej Kuba Giermaziak wskoczył na fotel lidera klasyfikacji generalnej Porsche Supercup. To oznacza, że cel na resztę sezonu może być tylko jeden - pozostać na nim do końca roku!

– Niesamowicie się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa. Jest ono zasługą całego zespołu VERVA Racing Team, któremu dziękuję za wykonaną pracę. Dzisiejsza wygrana dała mi prowadzenie w klasyfikacji generalnej, więc fajnie jechać na następny wyścig jako lider. – powiedział po wyścigu Kuba Giermaziak.

 

Źródło: vervaracingteam.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ