Partner serwisu
30 lipca 2014

Prezes Orlenu Ambasadorem Sportu

Kategoria: Chemia w sporcie

Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN ORLEN, otrzymał prestiżową nagrodę Ambasadora Sportu Wolnej Polski w plebiscycie na Sportowy Sukces 25-lecia, pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

Prezes Orlenu Ambasadorem Sportu

25 kandydatów
W plebiscycie wyłoniono Sportowca Wolnej Polski (1989-2014) spośród 25 kandydatów, na których można było oddawać głosy poprzez SMS oraz w Internecie. Wydarzenie było również okazją do nagrodzenia osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego sportu w ciągu ostatnich 25 lat.

Sportowy Sukces 25-lecia
Zwycięzcą Plebiscytu na Sportowy Sukces 25-lecia, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki został Adam Małysz. W kategorii Drużyna Wolnej Polski – zwyciężyła Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce siatkowej.

Kapituła Plebiscytu
W skład kapituły Plebiscytu weszli między innymi: Andrzej Biernat – minister sportu, Włodzimierz Szaranowicz – dyrektor TVP Sport oraz Michał Pol – redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Ogromne wyróżnienie
Wyróżnionym w kategorii Ambasadora Sportu Polskiego został Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN ORLEN, który od lat aktywnie wspiera i promuje sport, zarówno na poziomie wyczynowym, jak i amatorskim. Wyróżnienie zostało przyznane 2 czerwca 2014 r., podczas uroczystej Gali zorganizowanej na Stadionie Narodowym.

 

Źródło: PKN ORLEN

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ