Partner serwisu
06 lutego 2023

Elocity i Green City Lab wspólnie dla rozwoju mołdawskiej elektromobilności

Kategoria: Aktualności

Elocity zostało laureatem programu Polish Challenge Fund 2022. W ramach zwycięskiego projektu spółka wesprze swoim doświadczeniem i wiedzą Green City Lab, mołdawskie stowarzyszenie, działające na rzecz zrównoważonego rozwoju miast i podnoszenia jakości życia ich mieszkańców.

Elocity i Green City Lab wspólnie dla rozwoju mołdawskiej elektromobilności

Celem Polish Challange Fund, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), jest transfer polskiego know-how, technologii i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na wyzwania rozwojowe państw członkowskich ONZ. W ramach projektu Elocity dostarczy Green City Lab stacje ładowania wraz z dedykowanym oprogramowaniem. Będzie również służyć wsparciem merytorycznym i przeszkoli pracowników stowarzyszenia.

W ramach naszej współpracy jeszcze w tym roku w Mołdawii pojawią się 3 stacje w modelu white label - wyjaśnia Michał Baranowski, CEO Elocity. - Podobnie jak większość naszych projektów również ten realizujemy kompleksowo. Obejmuje on: analizę, rekomendacje lokalizacji stacji, audyt, czy dobór optymalnego modelu ładowarek. Przeszkolimy również osoby wskazane przez naszego partnera do obsługi całości. Cieszę się, że możemy w ten sposób wspierać rozwój mołdawskiej elektromobilności, przyczyniając się do popularyzacji transportu zeroemisyjnego w całej Europie - podkreśla Michał Baranowski.

Projekt zakłada, że pierwsze zainstalowane stacje staną się zalążkiem rozwoju całej sieci ładowarek. Dzięki temu kierowcy samochodów elektrycznych podróżujący po Mołdawii zyskają łatwiejszy dostęp do zasilania swoich aut, a cały kraj zrobi kolejny krok do spełnienia unijnych wymogów związanych z transportem zeroemisyjnym. Wspólny projekt Elocity i Green City Lab wpisuje się również w  przyjęte przez ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju 2030 (SDGs), w szczególności obszary dotyczące wsparcia promocji zrównoważonego rozwoju w przystępnej cenie, czysty transport oraz wsparcie wzrostu gospodarczego i działania przeciwdziałające zmianom klimatu i ich skutkom.

Współpraca z Elocity to ogromne przyspieszenie rozwoju naszego stowarzyszenia - podkreśla Victor Parlicov, executive director Green City Lab. - Dzięki udziałowi w programie Polish Challenge Fund znacznie szybciej pozyskamy tak potrzebną wiedzę i możliwości. Od kilku lat staramy się o popularyzację idei transportu zeroemisyjnego w Mołdawii, a dzięki wsparciu Elocity nasze działania dadzą widoczne efekty w znacznie krótszym czasie - zaznacza Parlicov.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ