Partner serwisu
23 grudnia 2022

ORLEN VC inwestuje w surowiec cenniejszy niż złoto

Kategoria: Aktualności

Kilogram tworzonego przez Apeiron Synthesis proszku jest warte nawet 70 tys. euro. Badania przeprowadzone przez jedną z firm farmaceutycznych wykazały, że synteza związku biologicznie czynnego, wymagająca dotąd 20 etapów, przy zastosowaniu metatezy, może być skrócona do 16 etapów. Przełoży się to na zmniejszenie kosztów produkcji o 20% i przyniesie oszczędności w wysokości 20 mln euro rocznie, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 600 mln euro.

Działania zespołu Apeiron śledziliśmy od lat, dzięki czemu byliśmy pewni, że skutecznie rozwiązują problem przed jakim stają nawet topowi gracze w wielu kluczowych branżach - ich surowiec pozwala otrzymywać złożone związki syntetyczne w sposób ekonomiczny i ekologiczny a skala zapotrzebowania na produkt szybko rośnie na całym świecie. Szczególnie cieszy nas partnerstwo z inwestorami branżowymi - ORLEN VC i Adamed. Przed nami kilkuletnie zaangażowanie w projekt wspólnie z silnym i doświadczonym gronem inwestorów, które - mamy nadzieję - zaprocentuje jednym z najciekawszych exitów na polskim rynku w tej branży - mówi Piotr Sławski, Partner zarządzający funduszem Aper Ventures, który specjalizuje się w inwestycjach z obszaru deep tech.

ORLEN VC inwestuje w spółki technologiczne z Europy oraz Izraela znajdujące się na etapie ekspansji i pracujące nad nowoczesnymi produktami lub usługami m.in. w obszarze transformacji energetycznej i nowego przemysłu. Obecnie w portfolio funduszu, poza Aperion Synthesis znajdują się 3 inne spółki: ICSec - dostawca rozwiązań cybersecurity dla przemysłu, Eologix zajmujący się monitoringiem i poprawą efektywności turbin wiatrowych oraz Invert Robotics - producent opatentowanych robotów do inspekcji przemysłowych. ORLEN VC przeprowadził już także dwie inwestycje w fundusze – Emerald Technology Ventures ze Szwajcarii oraz Environmental Technologies Fund z Wielkiej Brytanii.
 
Największy korporacyjny fundusz Venture Capital w Polsce, działający od połowy 2021 r., w ciągu 10 lat zainwestuje ok. 100 milionów euro w spółki technologiczne oferujące innowacyjne rozwiązania. Efektem tego będzie dynamiczne przyspieszenie transformacji koncernu, dzięki komercjalizacji nowoczesnych technologii oraz wdrażaniu nowych modeli biznesowych. Inwestycje ORLEN VC pozwalają koncernowi bezpośrednio i pośrednio wchodzić i rozwijać wspólnie z najlepszymi zespołami nowe perspektywiczne biznesy, które umacniają jego międzynarodową pozycję.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ