Partner serwisu
21 lipca 2014

Bezpieczny przesył gazu ziemnego – wspólne działania GAZ-SYSTEM i UDT

Kategoria: Z życia branży

Urząd Dozoru Technicznego i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. podpisali porozumienie o współpracy w zakresie podjęcia wspólnych działań w obszarze bezpieczeństwa technicznego systemu gazociągów przesyłowych w Polsce.

Bezpieczny przesył gazu ziemnego – wspólne działania GAZ-SYSTEM i UDT

Bezpieczeństwo gazociągów

GAZ-SYSTEM S.A. jako operator systemu przesyłowego gazu ziemnego jest zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa gazociągów przesyłowych wraz z obiektami technologicznymi.

Bezpieczeństwo urządzeń technicznych

Urząd Dozoru Technicznego jako jednostka państwowa działająca w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa urządzeń technicznych, posiada kompetencje i doświadczenie w zakresie badań i oceny stanu technicznego urządzeń ciśnieniowych oraz badań i analiz ryzyka.

Porozumienie i współpraca

Podpisane w dniu 18 lipca br. porozumienie pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie kompleksowego podejścia do szacowania ryzyka eksploatacji wszystkich elementów systemu przesyłowego gazu ziemnego w Polsce.

Porozumienie będzie podstawą do podejmowania wspólnych działań prowadzących do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa technicznego gazociągów przesyłowych i obiektów technologicznych z nimi związanych należących do GAZ-SYSTEM S.A.

 

Źródło: GAZ-SYSTEM S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ