Partner serwisu
14 listopada 2022

Shell i Elocity razem dla rozwoju elektromobilności

Kategoria: Aktualności

Shell Card EV została oddana w ręce menedżerów flot pod koniec 2021 roku. Dzięki niej kierowcy aut elektrycznych mogą korzystać z prawie 2300 punktów ładowania zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz prawie 300 tys. punktów dostępnych w 33 innych krajach. W połączeniu z aplikacją Shell Recharge i Shell Fleet Club jest to duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu, zwłaszcza dla firm międzynarodowych oraz krajowych stawiających na transport zeroemisyjny.

Shell i Elocity razem dla rozwoju elektromobilności

Hybrydowa karta flotowa Shell Card EV jest kierowana do flot elektrycznych, hybrydowych i mieszanych, niosąc ze sobą szereg korzyści. Dzięki niej kierowcy mają dostęp m.in. do ładowania samochodów elektrycznych, tankowania paliw tradycyjnych, możliwości uiszczania opłat drogowych, myjni samochodowych oraz oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell. Przede wszystkim jednak Shell Card EV jest pierwszym tego typu produktem dostępnym na rynku polskim, wychodzącym naprzeciw potrzebom flot elektrycznych i mieszanych. Karta wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu za pośrednictwem chipa RFID, który zapewnia dostęp do rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych, autoryzacji i rozliczeń transakcji.

– Rozwijamy się bardzo dynamicznie, aby dać naszym klientom coraz lepszą dostępność i zasięg naszych usług. Od początku roku powiększyliśmy liczbę punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce o ponad 100%. Floty elektryczne stają się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla firm. Obecnie dajemy dostęp do największej liczby punktów ładowania i jesteśmy głównym partnerem w procesie przechodzenia na elektromobilność – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Karty flotowe, RFID i 2300 punktów ładowania

Szybki wzrost liczby klientów flotowych korzystających z transportu elektromobilnego zauważa również Elocity. Firma na co dzień oferuje im szereg opcji i udogodnień, wśród których są również karty RFID wprowadzone w 2021 roku. Ale spółka jest bardzo otwarta na propozycje partnerów, które dzięki wspólnym działaniom mogą poszerzyć rynek EV w Polsce.

– Shell to kolejny z dużych graczy, z którym łączymy nasze siły - mówi Michał Baranowski, CEO Elocity - Od dłuższego czasu z powodzeniem współpracujemy z DPD Polska, dla których wykonaliśmy innowacyjne huby ładowania. Wraz firmami AstraZeneca i Lease Plan wdrażamy pionierski program ambasadorski, a spółkę Budimex Mobility wspieramy w realizacji ambitnych planów rozwoju od podstaw. Ciągle sprawdzamy innowacyjne na polskim rynku rozwiązania, jak na przykład stacje ładowania połączone z reklamą digitalową, które obsługujemy we współpracy z PureCity. - wylicza ekspert - Współpraca z Shell to kolejny krok w rozwoju elektromobilności w Polsce. Cieszę się, że tak aktywnie bierzemy w nim udział - podsumowuje Baranowski.

źródło: Shell
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ