Partner serwisu
09 listopada 2022

Fitch Ratings podwyższył ocenę kredytową dla PKN ORLEN S.A.

Kategoria: Aktualności

PKN ORLEN S.A. („Spółka”) informuje, że 9 listopada 2022 roku agencja ratingowa Fitch Ratings („Agencja”) podwyższyła długoterminowy rating („Long-Term Issuer Default Rating”) PKN ORLEN S.A. z dotychczasowego poziomu „BBB-” do „BBB+” z perspektywą stabilną. Podwyższenie ratingu jest wynikiem finalizacji procesu połączenia PKN ORLEN S.A. z PGNiG S.A., a także zakończenia wcześniejszych transakcji Spółki z zakresu fuzji i przejęć

Fitch Ratings podwyższył ocenę kredytową dla PKN ORLEN S.A.

W związku ze zmianą długoterminowego ratingu dla Spółki Agencja dokonała podwyższenia także pozostałych ocen ratingowych dla Spółki i jej zadłużenia:

  • krótkoterminowy rating Spółki („Short-Term Issuer Default Rating”) z poziomu “F3” do “F2”
  • długoterminowy rating Spółki w walucie krajowej („Local Currency Long-Term Issuer Default Rating”) z poziomu „BBB-” do „BBB+”
  • krótkoterminowy rating Spółki w walucie krajowej („Local Currency Short -Term Issuer Default Rating”) z poziomu “F3” do “F2”
  • krajowy długoterminowy rating („National Long-Term”) z poziomu “A(pol)” do “AA+(pol)”
  • rating dla ustanowionego przez PKN ORLEN S.A. programu emisji średnioterminowych Euroobligacji do kwoty 5.000 mln EUR oraz emisji Euroobligacji o wartości 500 mln EUR zapadającej w 2028 roku („senior unsecured Long Term”)z poziomu „BBB-” do „BBB+”
  • rating dla emisji Euroobligacji o wartości 750 mln EUR zapadającej w 2023 roku, wyemitowanej przez ORLEN Capital AB (publ) oraz gwarantowanej przez PKN ORLEN S.A. („senior unsecured Long Term”)) z poziomu „BBB-” do „BBB+”
  • krajowy rating emisji obligacji detalicznych seria B zapadającej w grudniu 2022 roku („senior unsecured National Long-Term”) z poziomu “A(pol)” do “AA+(pol)”.
źródło: PKN ORLEN
Tagi: PKN ORLEN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ