Partner serwisu
17 lipca 2014

KGHM buduje Autostradę

Kategoria: Z życia branży

– Jesteśmy zainteresowani innowacjami, a w szczególności ich późniejszym gospodarczym wykorzystywaniem. Dlatego aktywnie współtworzymy Instytut licząc na efekty w postaci dobrych projektów i rozwiązań, oczekiwanych w KGHM – powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM.

KGHM buduje Autostradę

KGHM wspólnie z największymi uczelniami technicznymi i jednostkami badawczymi w Polsce, podpisał umowę o powołaniu Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji.

Głównym celem jest wspólne inicjowanie, przygotowywanie oraz realizacja projektów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.

Inicjatorzy konsorcjum
Instytut Autostrada Technologii i Innowacji jest odpowiedzią polskiego środowiska naukowego i gospodarczego na potrzebę ścisłej i efektywnej współpracy wokół przedsięwzięć mających strategiczne znaczenie dla rozwoju naszego kraju. Wśród inicjatorów konsorcjum jest szesnaście uczelni wyższych, trzy przedsiębiorstwa oraz dwa instytuty. Partnerzy porozumienia będą wspólnie poszukiwać rozwiązań konkretnych problemów technicznych i technologicznych w ściśle wyspecjalizowanych zespołach.

Wśród inicjatorów konsorcjum, obok KGHM są też dwa przedsiębiorstwa: TAURON Polska Energia S.A. i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu.

Pomoc dla współpracy
Autostrada ma pomóc w nawiązywaniu współpracy nauki z przemysłem.

– W Polsce to wciąż trudny problem. Jednak nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej przewiduje wsparcie głównie tych badań naukowych, które są bezpośrednio powiązane z wdrożeniami do przemysłu – powiedział Waldemar Grzebyk z Politechniki Wrocławskiej.

Uczelnie z Autostradą
Uczelnie, które utworzyły Autostradę Technologii i Innowacji, to Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Politechnika Białostocka, Politechnika Częstochowska, Politechnika Krakowska, Politechnika Lubelska, Politechnika Opolska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Zielonogórski, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

 

Źródło: KGHM

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ