Partner serwisu
12 sierpnia 2022

Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników ważniejsze niż technologie

Kategoria: Aktualności

We współczesnym świecie forma i organizacja pracy, jej charakter, jej treść są zmienione przez rozwój technologii komunikacyjnych, technologii cyfrowych. Te technologie to na przykład sztuczna inteligencja, zaawansowana robotyka, duże zbiory danych – tak zwane Big Data. To także urządzenia mobilne, urządzenia noszone na ciele, które monitorują stan naszej świadomości, stan naszego zdrowia. Wszystko to wpływa na pracę jaką wykonujemy i będzie wpływało coraz bardziej dynamicznie.

Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników ważniejsze niż technologie

– Dyskutując o wpływie technologii cyfrowej na świat pracy często koncentrujemy się na tym, jak wiele miejsc pracy utraci człowiek na rzecz sztucznej inteligencji albo algorytmów. Ale równie ważnym tematem jest mówienie o jakości tych miejsc pracy, które będą się tworzyły – powiedziała serwisowi eNewsroom Wioleta Klimaszewska, Krajowy Punkt Centralny EU-OSHA, CIOP-BIP.

A bezpieczeństwo i zdrowie są bardzo ważnym elementem jakości pracy. Dlatego zaleca się, aby projektowanie cyfryzacji w środowisku pracy zawsze brało człowieka jako punkt odniesienia, człowieka jako pracownika. Wszelkie zmiany i nowoczesne technologie w pracy zawsze muszą uwzględniać wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem i zdrowiem człowieka – zaznacza Klimaszewska.

źródło: newsroom
fot. newsroom
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ