Partner serwisu
03 sierpnia 2022

Prezydent: „Polimery Police” to inwestycja o ogromnym zakresie

Kategoria: Aktualności

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności.

Prezydent: „Polimery Police” to inwestycja o ogromnym zakresie

– W przypadku tej wielkiej inwestycji zrealizowano założenie i stworzono mechanizm pozwalający zrealizować inwestycje za 7 mld zł – mówił Prezydent, dodając, że to dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu. – To inwestycja o ogromnym zakresie. To budowa terminalu, miejsc składowania, najnowocześniejszych instalacji chemicznych – tego wszystkiego, co nada zakładom polickim zupełnie nowe znaczenie – podkreślił.

 

Ponadto, jak zaznaczył, mimo pandemii koronawirusa, wszystkiego co negatywnie wpływa na rozwój światowej gospodarki, nasze inwestycje są realizowane.

 – Uważamy, że przez najtrudniejszy czas przeprowadzą nas właśnie ambitne plany, ich zdecydowana realizacja i upartość w ich realizacji, w dążeniu do wytyczonych celów. Wierzę, że te cele osiągniemy – akcentował Andrzej Duda.

„Polimery Police” to jeden z największych projektów inwestycyjnych w branży chemicznej w Europie Centralnej. Dzięki budowie fabryki w Policach, Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno–surowcową kraju.

źródło: www.prezydent.pl
fot. www.prezydent.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ