Partner serwisu
10 czerwca 2022

PCC EXOL rozwija ofertę zrównoważonych produktów na bazie palmy

Kategoria: Aktualności

PCC EXOL SA  rozszerza portfolio  środków powierzchniowo czynnych, certyfikowanych zgodnie z normą RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil), podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w promocję i rozwój zrównoważonej gospodarki olejem palmowym i jego pochodnymi w Europie i na świecie.
 

PCC EXOL rozwija ofertę zrównoważonych produktów na bazie palmy

Obecnie spółka oferuje swoim odbiorcom około 100  wyrobów chemicznych z certyfikatem RSPO Mass Balance,  wytwarzanych na bazie surowców stanowiących zrównoważone pochodne oleju palmowego. Są to głównie komponenty kosmetyków i detergentów dedykowanych do użytku domowego oraz do zastosowań przemysłowych i instytucjonalnych.  

Produkty z certyfikatem RSPO przyczyniają się do zrównoważonej produkcji oleju palmowego w całym łańcuchu dostaw, począwszy od upraw palm olejowych, a skończywszy na wyrobach konsumpcyjnych. Tym samym spełniają  wymagań dotyczących zrównoważonego rozwoju klientów Spółki.

Jako jeden z pierwszych, certyfikowanych członków RSPO reprezentujących branżę chemiczną w Polsce, podkreślamy swoje poparcie dla produkcji zrównoważonego oleju palmowego. Poprzez certyfikację naszych produktów i zobowiązania przyjęte w polityce RSPO, wspieramy klientów w dostarczaniu konsumentom produktów przyjazych ludziom i środowisku – mówi Dariusz Ciesielski, prezes zarządu PCC EXOL. – Chcemy oferować coraz szerszą gamę wyrobów z certyfikatem RSPO. Dziś mamy ich już ponad 100, ale naszą ambicją jest sukcesywny rozwój tej oferty o kolejne surowce dla przemysłu, oparte na certyfikowanym oleju palmowym i jego pochodnych. Mówimy tu głównie o produktach wytwarzanych na bazie wysokiej jakości alkoholi tłuszczowych, z których produkujemy nasze surfaktanty – dodaje Rafał Zdon, wiceprezes zarządu Spółki.

PCC EXOL  produkuje substancje chemiczne w oparciu o olej z ziaren palmowych i jego pochodne oraz pochodne oleju palmowego, stosowane do produktów kosmetycznych, detergentów i środków czyszczących oraz do zastosowań przemysłowych. Większość produktów spółki z certyfikatem RSPO bazuje na oleju z ziaren palmowych i jego pochodnych oraz w mniejszym stopniu na oleju palmowym.

Surfaktanty certyfikowane na RSPO, stosuje się również  w zastosowaniach technicznych do aplikacji przemysłowych, np. do produkcji superplastyfikatorów, emulgatorów do procesów polimeryzacji emulsyjnej czy dodatków w ochronie roślin.  
 

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ