Partner serwisu
28 października 2021

NFOŚiGW: „Jazda z ElektroMaćkiem” od 27 października na YouTube

Kategoria: Aktualności

Elektryzujące tematy, goście, nowinki, fakty i mity ze świata elektromobilności. Elektro-zalety i przywileje. Sposoby na to, jak radzić sobie z trudnościami. Oszczędności, pieniądze i dopłaty do elektryków. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia na YouTube kanał o elektromobilności pn. „Jazda z ElektroMaćkiem”. Nowe odcinki zobaczymy na YouTube co tydzień, w każdą środę. W roli głównej ElektroMaciek – na co dzień pracownik Funduszu, po godzinach fan elektromobilności, wspierają go wybrani motoryzacyjni youtuberzy.

NFOŚiGW: „Jazda z ElektroMaćkiem” od 27 października na YouTube

Wiemy, że samo wsparcie zakupu zeroemisyjnych autobusów i samochodów, czy budowy infrastruktury musi być wsparte zachęcaniem do ich użytkowania, chcemy znaleźć ambasadorów elektromobilności wśród prywatnych konsumentów, firm, samorządów. Dlatego poza programami finansowania NFOŚiGW zaplanował dodatkowe, zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne. Jednym z takich działań jest uruchomienie kanału „Jazda z ElektroMaćkiem”. Kanał powstał, by oswajać Polaków z elektromobilnością, mobilizować do podejmowania działań, które wpłyną na  ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, budować wokół NFOŚiGW społeczność zainteresowaną tematyką elektromobilności. – wyjaśnia Artur Lorkowski, wiceprezes NFOŚiGW.

„Jazda z ElektroMaćkiem” to cykl minireportaży w przystępny sposób opowiadających o zaletach  samochodów elektrycznych i różnych aspektach ich użytkowania. Odcinki realizowane będą w studiu i poza nim, w trasie po Polsce, wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla rozwoju polskiej elektromobilności. Będą rozmowy z motoryzacyjnymi influencerami, testy, porównania, garść lifehacków dotyczących elektromobilności.

Prowadzącym kanał został pracownik Funduszu – Maciej Popardowski. Na co dzień pracuje w Departamencie Ochrony Przyrody i Leśnictwa NFOŚiGW, a po godzinach zgłębia tajniki motoryzacji. Dlatego zgłosił się do udziału w wewnętrznym castingu Funduszu na „twarz” nowego kanału, a po wygranej zgodził się podjąć wyzwanie. W kolejnych odcinkach, w każdą środę, Maciek, a właściwie ElektroMaciek będzie prezentować swoje supermoce. Te supermoce to wiedza i najnowsze informacje na temat szeroko pojętej elektromobilności – nasz prowadzący opowie o wszystkim, co warto wiedzieć o elektrykach i ich zaletach, wyjaśni wątpliwości dotyczące ich użytkowania.

Projekt „Jazda z ElektroMaćkiem” jest inicjatywą Narodowego Funduszu i dopełnieniem innych już trwających kampanii promujących elektromobilność, które ze środków NFOŚiGW realizują: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja 8 Kobiet.

Wszystkich fanów elektromobilności i tych, którzy lubią wiedzieć co nowego w świecie motoryzacji już dziś zapraszamy do śledzenia kanału „Jazda z ElektroMaćkiem” na YouTube  oraz obserwowania kolejnych, realizowanych z trzema partnerskimi podmiotami, kampanii NFOŚiGW pn: „Każda podróż ma znaczenie”, „Ekojazda” oraz „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu. 

źródło: NFOŚiGW
fot. NFOŚiGW
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ