Partner serwisu
29 września 2021

60-lecie Grupy Azoty PUŁAWY

Kategoria: XX Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Podczas XX Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych szczególne gratulacje złożono Grupie Azoty PUŁAWY z okazji 60-lecia. Okolicznościową statuetkę odebrał wiceprezes Adam Lesiński.

60-lecie Grupy Azoty PUŁAWY

Powstanie Zakładów Azotowych w Puławach było bez wątpienia kołem zamachowym do uruchomienia szeregu inwestycji towarzyszących. Przyszli pracownicy otrzymali nie tylko miejsca pracy i mieszkania, ale również coraz bogatszą infrastrukturę miasta. Puławy w 1960 roku liczyły 13 600 mieszkańców, a w 1969 było ich już około 40 tysięcy. Wybudowane osiedla, unowocześnione centrum miasta, utworzona sieć ciepłownicza dla miasta zasilana przez elektrociepłownię z Zakładów Azotowych, sieć gazowa, rozbudowa kanalizacji i wodociągów to tylko część z pozytywnych efektów powstania puławskiej fabryki.

Obecnie Grupa Azoty Puławy to jeden największych i najnowocześniejszych kompleksów azotowych w Europie.

 

Organizatorem XX Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowej, która odbywa się 28-29 września 2021 r. w Łodzi jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym wydarzenia został CIECH S.A.

źródło: Grupa Azoty
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ