Partner serwisu
23 maja 2014

Bardziej efektywnie i proekologicznie

Kategoria: Z życia branży

Zakończony pięcioletni projekt zwiększenia energooszczędności i wzrostu produkcji nawozów w ANWIL Łącznie na inwestycje firma przeznaczyła 40 mln złotych

Bardziej efektywnie i proekologicznie

W czasie trwania programu ANWIL zakończył 10 zadań inwestycyjnych na instalacjach amoniaku i kwasu azotowego. Zakładane efekty to zmniejszenie zapotrzebowania na energię o 46 000 MWh/rok oraz zmniejszenie emisji do atmosfery: NOx – o 11,772 Mg/rok, CO – o 1,759 Mg/rok, CO2 – o 36 825,64 Mg/rok.

– Dbałość o środowisko jest jednym z istotnych elementów systemu wartości Grupy ORLEN, przyjętych przez spółkę. Dlatego wdrażając nowoczesne rozwiązania technologiczne służące rozwojowi firmy, zawsze mamy na uwadze ich wpływ na otoczenie. Znakomitym przykładem jest zakończony właśnie program, łączący efekty ekonomiczne i proekologiczne. Dziś wszystkie nasze instalacje produkcyjne spełniają rygorystyczne wymogi UE, mimo to nadal będziemy dążyć do minimalizowania naszego wpływu na otoczenie naturalne – podsumował Arkadiusz Banaszek członek zarządu ANWIL.

Program efektowności był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach działania 4.2 „Racjonalizacja gospodarki zasobami i odpadami w przedsiębiorstwach”, priorytetu IV „Przedsięwzięcia dostosowujące przedsiębiorstwa do wymogów ochrony środowiska”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Na swój projekt ANWIL otrzymał maksymalne możliwe do uzyskania dofinansowanie w wysokości 30 proc. kwoty wydatków kwalifikowanych.

 

Źródło: ANWIL

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ