Partner serwisu
20 lipca 2021

Politechnika Łódzka Patronem Merytorycznym

Kategoria: XX Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Politechnika Łódzka objęła Patronatem Merytorycznym XX Konferencję Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, która odbędzie się 27-29 września w Łodzi.

Politechnika Łódzka

Nauka i technologia zorientowane na potrzeby gospodarki są strategicznymi celami Politechniki Łódzkiej. Uczelnia prowadzi badania w zakresie energii środowiska i infrastruktury IT, systemów zarządzania produkcją, zaawansowanych technologii materiałowych, biotechnologii przemysłowej oraz inżynierii biomedycznej.

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej są twórcami wielu nowatorskich rozwiązań i innowacyjnych przedsięwzięć na światowym poziomie. Liczne umowy z firmami o globalnym zasięgu, a także z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, pozwalają lepiej wykorzystać potencjał naukowy uczelni i jednocześnie wzmocnić rozwój i konkurencyjność gospodarki.

Efektywną współpracę środowiska naukowego z przemysłem wspiera Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości, którego działania wspierane są przez spółkę celową Tulventure Politechniki Łódzkiej. To przykład twórczego myślenia i działania w zakresie prowadzenia badań i w obszarze transferu i komercjalizacji nowoczesnych rozwiązań.

Politechnika aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym Europy i podejmuje nowe wyzwania, które przynosi szybko zmieniająca się rzeczywistość. Na terenie Uczelni działa struktura informatyczna w ramach pilotażowego projektu „5G w kampusie Politechniki Łódzkiej”. Jest ona podstawą dla przedsiębiorstw do przygotowywania aplikacji dla nowych innowacyjnych usług możliwych do realizacji z użyciem sieci 5G. Projekt jest ściśle powiązany z innymi inicjatywami podejmowanymi przez Politechnikę i wiąże się m.in. z utworzeniem inkubatora technologicznego oraz uruchomieniem mechanizmów wsparcia innowacyjnych start-upów. Politechnika wykorzystuje infrastrukturę sieci także do realizacji własnych projektów z obszarów inteligentnego budownictwa, Smart City i Smart Campus. Dostęp do unikatowej infrastruktury pozwala na poszerzenie współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Politechnika Łódzka jest także jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, biorąc pod uwagę ofertę kształcenia dla absolwentów szkół średnich, jak i perspektywy badawcze dla młodych naukowców. Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska kształci doktorantów wg zupełnie nowej koncepcji obejmującej jeden wspólny program, składający się z 12 ścieżek kształcenia (odpowiadających 12 dyscyplinom) aż w 4 dziedzinach naukowych. Dzięki temu doktoranci PŁ stają się częścią dynamicznego i kreatywnego środowiska badawczego oraz otrzymują wykształcenie na najwyższym poziomie.

Uczelnia jest notowana w najbardziej prestiżowych i najszerzej komentowanych międzynarodowych rankingach. Znalazła się w gronie 19 uczelni polskich sklasyfikowanych w międzynarodowym Times Higher Education World University Ranking 2021, wśród 19 polskich szkół wyższych w QS World University Ranking 2022 oraz wśród 24 polskich uczelni w US News Best Global Universities Ranking 2021.

Dalszy rozwój Uczelni i bogatsza oferta współpracy zależy także od jej infrastruktury. We wrześniu br. uroczyście otworzyliśmy pierwszą część kompleksu Wydziału Chemicznego „Alchemium – magia chemii jutra”, będącego centrum konferencyjno-dydaktycznego. Drugą częścią będą dwa budynki laboratoryjno-dydaktyczne z nowoczesnymi laboratoriami chemicznymi oraz naukowymi.

 

ZOBACZ więcej informacji o konferencji, w tym aktualizowany na bieżąco program.

 

źródło: Politechnika Łódzka
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ