Partner serwisu
08 lipca 2021

BioROKAMINY – ekoinnowacje w PCC EXOL

Kategoria: Aktualności

PCC EXOL wprowadza do swojej oferty handlowej kolejne zielone produkty. Oparta na naturalnych surowcach pochodzenia roślinnego,  seria o nazwie BioROKAMINA, jest   ekologiczną propozycją spółki dla przemysłu kosmetycznego. Produkty te są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie konsumentów w zakresie ekologicznych, naturalnych kosmetyków o delikatnym działaniu na skórę i włosy.

BioROKAMINY – ekoinnowacje w PCC EXOL

Ekologiczne surfaktanty

BioROKAMINY to nowe produkty w ofercie grupy PCC, należące do ekologicznych surfaktantów amfoterycznych o wysokiej skuteczności i łagodnym działaniu. Należą do grupy związków chemicznych wytworzonych na bazie składników naturalnych. Unikalny skład surowcowy tych związków jest czynnikiem wpływającym na ich  wysoki indeks pochodzenia naturalnego (zgodnie z normą ISO 16280).

 

Dla przemysłu kosmetycznego

Bio betainy posiadają właściwości szczególnie pożądane w przemyśle kosmetycznym. Te innowacyjne składniki kosmetyczne o unikalnym składzie powstały z myślą o produkcji wysokiej jakości, naturalnych preparatów kosmetycznych takich jak: szampony, odżywki do włosów, żele i płyny do mycia ciała i twarzy, płyny do higieny intymnej i inne produkty kosmetyczne z grupy personal care. Bio betainy działają antystatycznie zapobiegając elektryzowaniu się włosów. Mają także pozytywny wpływ na skórę i włosy zmiękczając je oraz wygładzając.

Związki te są także bezpieczne dla osób ze skórą charakteryzującą się skłonnościami do podrażnień i alergii. Mogą być z powodzeniem stosowane w produktach przeznaczonych dla dzieci i niemowląt. Bio betainy do których zaliczmy BioROKAMINY wytwarzane są przy użyciu surowca o nazwie Greenline MCAA 80% Roztwór UP, czyli kwasu monochlorooctowego pochodzenia naturalnego. Powstaje on na bazie naturalnego kwasu octowego, który produkowany jest w procesie fermentacji roślin. Ponadto pochodne oleju palmowego znajdujące się w składzie produktów z serii BioROKAMIN MB, są dodatkowo objęte certyfikatem RSPO w wariancie MB (Mass Balance – www.rspo.org). BioROKAMINY to produkty w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska. Mogą być bez obaw stosowane w produktach Eco, Organic, Vegan, Paraben Free i GMO Free.

 

Zielona transformacja

PCC EXOL działając w strukturach Grupy PCC uczestniczy w zielonej transformacji światowego przemysłu chemicznego. Podążając za trendem zrównoważonej chemii, spółka regularnie wprowadza do oferty środki powierzchniowo czynne należące do dynamicznie rozwijającej się grupy GREENLINE™ .  Bogate i zróżnicowane portfolio produktów z serii GREENLINE™ pozwala cieszyć się rosnącą pozycją rynkową także w kategorii zrównoważonej produkcji.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ