Partner serwisu
27 maja 2021

Premiera Biuletynu Projektu Chemia 4.0

Kategoria: Aktualności

Polska Izba Przemysłu Chemicznego, mając na uwadze rangę tematu, który stanowi transformacja cyfrowa, już trzy lata temu wyszła naprzeciw potrzebom sektora i utworzyła Projekt Chemia 4.0. Teraz zapoznać możemy się z inauguracyjnym wydaniem Biuletynu Projektu Chemia 4.0.

Premiera Biuletynu Projektu Chemia 4.0

Od 2021 roku Projekt Chemia 4.0 to nie tylko spotkania, debaty i konferencje, lecz także niniejsza publikacja, na łamach której zarówno dostawcy, jak i odbiorcy rozwiązań 4.0, mogą dzielić się doświadczeniami w tym zakresie. Przemysł 4.0 i związane z nim innowacje nie są już odległym trendem przyszłości. Dla wielu przedsiębiorstw są codziennością działań i mogą stanowić jeden z kluczowych elementów ich strategicznego rozwoju.

Sektor chemiczny, jest jednym z najintensywniej korzystających z nowoczesnych rozwiązań, jednakże nadal stoi przed licznymi wyzwaniami związanymi z ich wprowadzaniem. Projekt „Chemia 4.0” dotyczy promowania transformacji cyfrowej i wdrażania rozwiązań szeroko pojętego AI (sztucznej inteligencji) w przemyśle chemicznym.

Cały projekt jako pierwszy w Polsce stworzy platformę łączącą wytwórców, dostawców i odbiorców produktów i usług. Jest okazją do budowy sieci kontaktów opartych o wspólne wartości, komplementarne potrzeby oraz ułatwi ich współdziałanie. Wymiana doświadczeń praktyków z obszarów technicznych, które są istotnym elementem wpływającym na funkcjonowanie i rozwój Polskiej Chemii jest jednym z ważniejszych wyzwań rozwojowych stojących przed całym sektorem.

Biuletyn Projektu Chemia 4.0 do pobrania na stronir PIPC.

źródło: PIPC
fot. PIPC
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ