Partner serwisu
27 maja 2021

GUS: W kwietniu wyprodukowano prawie 20 mln maseczek

Kategoria: Aktualności

W kwietniu 2021 r. podmioty gospodarcze uczestniczące w miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych o liczbie pracujących 50 i więcej osób sprawozdały, że wyprodukowały 13 130 095 sztuk maseczek ochronnych stosowanych w medycynie oraz  6 807 206 sztuk maseczek ochronnych pozostałych.

GUS: W kwietniu wyprodukowano prawie 20 mln maseczek

GUS przedstawił wyniki badania dotyczące produkcji wyrobów przemysłowych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się/zwalczaniem COVID-19 w kwietniu 2021 r.

22 wyroby

Wśród tych wyrobów poza maseczkami znalazły się: odzież ochronna, rękawiczki, ochronne nakrycia głowy, przyłbice, okulary, osłony na buty, aparaty do oddychania i do wentylacji mechanicznej, części do respiratorów, płyny i żele odkażające, chusteczki odkażające, środki odkażające w postaci stałej, mydło o właściwościach dezynfekujących, alkohol skażony, zestawy do pobierania wymazów, ekrany ochronne, uchwyty-mocowania do przyłbic.

Badanie zostało przeprowadzone wśród podmiotów gospodarczych uczestniczących w obowiązkowym miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych, w których liczba pracujących wynosi 50 osób i więcej. Obserwacją zostało objęte 22 wyroby.

RAPORT z badania na stronie GUS.

źródło: GUS
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ