Partner serwisu
15 kwietnia 2014

Nowa inwestycja Michelin w Olsztynie

Kategoria: Z życia branży

W ramach inwestycji Michelin Polska S.A. rozbuduje swój zakład w Olsztynie, w którym produkowane będą opony nowej generacji do pojazdów rolniczych.

Nowa inwestycja Michelin w Olsztynie

– Decyzję koncernu Michelin o lokalizacji nowej inwestycji w Polsce traktuję jako dowód zaufania do rządu i władz lokalnych. Świadczy to również o tym, że duże koncerny postrzegają Polskę jako miejsce atrakcyjne do inwestowania – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas otwarcia rozbudowanej części Zakładu Opon Rolniczych fabryki Michelin Polska S.A. w Olsztynie.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że najnowsza inwestycja Michelin, o wartości ponad 413 mln złotych, ma ogromne znaczenie dla polskiego przemysłu. – Koncern podejmuje działalność biznesową, współpracuje również z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warmii i Mazur w Olsztynie, Politechniką Warszawską i Politechniką Gdańską – dodał. 

Szef resortu gospodarki zaznaczył także, że rozbudowa zakładu w Olsztynie oznacza nie tylko stabilność miejsc pracy w regionie, ale stanowi również dla innych przedsiębiorców rękojmię korzystnych warunków dla prowadzenia działalności.

Dzisiaj spółka zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. pracowników, a obroty grupy w 2012 r. wyniosły 4,8 mld zł. Firma jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Od 1995 r. firma Michelin zainwestowała w Olsztynie około 500 milionów euro.

 

Źródło: MG

Fot. Michelin Polska S.A

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ