Partner serwisu

W lipcu otwarcie fabryki katalizatorów BASF

Kategoria: Chemia

BASF buduje w Polsce swoją największą w Europie fabrykę katalizatorów. Produkcja ruszy w drugim kwartale 2014 roku. W lipcu oficjalne otwarcie fabryki.

W lipcu otwarcie fabryki katalizatorów BASF

Budowa zakładu produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej – o ogólnej powierzchni 40.000m2 – rozpoczęła się jeszcze przed końcem 2012 roku. Planowana wartość inwestycji to 150 milionów euro. Produkcja w nowych zakładach ruszy w drugim kwartale br.

Obecnie do fabryki trwa rekrutacja pracowników. W połowie stycznia na Politechnice Wrocławskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy BASF Polska ze studentami. Najliczniej reprezentowana była grupa studentów chemii, niemniej firma BASF poszukuje specjalistów wielu dziedzin, w tym m.in. absolwentów mechaniki i robotyki. Poszukiwani są głównie pracownicy do działów produkcyjnych (przygotowania produkcji i produkcji katalizatorów), w obszarach utrzymania ruchu, logistyki, kontroli jakości, utrzymania budynku, HR czy BHP. W fabryce pracę znajdzie ok. 400 osób.

– Ta inwestycja jest wspaniałym wkładem w zwiększającą się obecność BASF w Polsce. Cieszę się, że możemy zaoferować atrakcyjne miejsca pracy dla wielu polskich pracowników  i sprowadzić tu bardzo innowacyjną produkcję – powiedział Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.

Budowa została laureatem organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy konkursu "Buduj bezpiecznie".

W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.

Przygotowano na podstawie materiałów z BASF Polska.

Fot.: BASF Polska

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ