Partner serwisu
03 lutego 2021

W poszukiwaniu innowacyjnych projektów

Kategoria: Aktualności

ANWIL S.A. prowadzi działania strategiczne w zakresie poszukiwania narzędzi pozyskiwania innowacyjnych projektów wspierających działalność przedsiębiorstwa. W związku z realizacją swoich celów chemiczna spółka z Grupy ORLEN bierze udział w programach akceleracji. Są to mechanizmy łączące odbiorców zaawansowanych technologii oraz startupy.

W poszukiwaniu innowacyjnych projektów

Dwa programy

Tworzenie portfela innowacyjnych projektów odbywa się w ANWILU poprzez pilotażowy udział w dwóch programach jednocześnie. Są to - program akceleracyjny współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 oraz program akceleracyjny afiliowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) Enterprise Forum Central & Eastern Europe.

- ANWIL S.A. jest jednym z wiodących przedsiębiorstw sektora chemicznego w Polsce. W naszej codziennej pracy szukamy nowych, nieszablonowych rozwiązań. Traktujemy je jako wyzwania i szanse, a kluczem do osiągnięcia sukcesu są dla nas między innymi inwestycje i rozwój. Postanowiliśmy podjąć działania, których celem będzie pozyskanie innowacyjnych projektów, które w przyszłości będą wspierały i wyróżniały działalność naszej spółki. Obszary i zagadnienia, które budzą nasze zainteresowanie to przede wszystkim energia, przemysł 4.0, marketing technologiczny oraz zrównoważony rozwój i zarządzanie odpadami. Połączenie doświadczenia i zaplecza produkcyjnego ANWILU wraz z młodymi, kreatywnymi podmiotami to gwarancja wypracowania optymalnych, a przede wszystkim ciekawych i nietuzinkowych rozwiązań – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

 

Dedykowany model biznesowy


Ideą obu projektów akceleracyjnych jest poszukiwanie wśród rozwiązań oferowanych przez młode spółki technologiczne innowacyjnych pomysłów odpowiadających na wyzwania zidentyfikowane przez doświadczone rynkowo i biznesowo przedsiębiorstwa, takie jak na przykład ANWIL S.A. Celem współpracy zaangażowanych podmiotów jest doprecyzowanie i rozwijanie dedykowanego modelu biznesowego przy wsparciu doświadczonych mentorów i doradców. Taki model współpracy wspiera budowanie relacji między dużymi firmami i startupami, dając jednocześnie elastyczność i stosunkowo krótkie terminy w zakresie opracowania dedykowanych rozwiązań ze strony młodych spółek oraz wsparcie w dalszym rozwoju startupów.

Walorem realizacji programów otwartych innowacji jest też znaczący potencjał organizacyjny i finansowy dużych firm do optymalnego wdrażania opracowywanych innowacyjnych rozwiązań.
Zakończenie pierwszego pilotażu, w ramach realizowanych w ANWILU programów, planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ