Partner serwisu
28 stycznia 2021

LANXESS: EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał 2020 powyżej oczekiwań rynku

Kategoria: Aktualności

Koncern chemii specjalistycznej LANXESS oczekuje, że  wyniki EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał znacznie przewyższą przewidywania rynku oraz wyniki z poprzedniego roku.

 

LANXESS: EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał 2020 powyżej oczekiwań rynku

EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał 2020 jest szacowana na 200 mln euro, co przewyższa oczekiwania rynku o 10% (szacowane na 181 mln euro).
 

Wygląda na to, że Q4 2020 będzie najmocniejszym czwartym kwartałem w ciągu ostatnich 8 lat. Fakt, że udało nam się to osiągnąć w roku pandemii pokazuje, że nasza stabilizująca polityka firmy powoduje odporność nawet, a może przede wszystkim w czasach kryzysu” – powiedział Matthias Zachert, Chairman of the Board of Management of LANXESS AG.  
 

Na wyniki czwartego kwartału pozytywnie wpłynął większy niż oczekiwany popyt w branży motoryzacyjnej, zwłaszcza w grudniu. LANXESS jest dostawcą dla tej branży głownie za pośrednictwem jednostki biznesowej
Engineering Materials. Jednostki Advanced Intermediates oraz Specialty Additives również zarejestrowały wzrosty powyżej oczekiwań. Te wzrosty z nawiązką zrównoważyły nieplanowane zatrzymanie produkcji w Belgii w segmencie Engineering Materials oraz niekorzystne skutki walutowe wynikające z pozycji dolara.

W poprzednim roku, LANXESS EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych w Q4 wyniosła 197 mln euro.

LANXESS opublikuje ostateczne wyniki za czwarty kwartał i cały 2020 rok 11 marca 2021 roku. Wyniki podane w tym zestawieniu są wstępne i nie poddane audytowi.   

 

O LANXESS


Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2019 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 6,8 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 14 400 pracowników w 33 różnych krajach. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Koncern LANXESS należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i FTSE4Good.


W przyszłości...


Niniejszy komunikat prasowy zawiera pewne oświadczenia dotyczące przyszłości, które mogą obejmować założenia, opinie, oczekiwania i poglądy wyrażane przez firmę lub pochodzące ze źródeł należących do stron trzecich. Różne znane i nieznane zagrożenia, niewiadome oraz inne czynniki mogą przyczynić się do powstania znacznych różnic pomiędzy rzeczywistymi wynikami, sytuacją finansową, rozwojem i osiągnięciami koncernu LANXESS AG a podanymi lub sugerowanymi tutaj przewidywaniami. LANXESS AG nie gwarantuje, że założenia stanowiące podstawę dla tych oświadczeń dotyczących przyszłości są pozbawione błędów i nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności za przyszłą trafność opinii wyrażonych w niniejszej prezentacji ani za rzeczywistą realizację prognozowanych wyników. Niniejszy dokument nie zawiera żądnych gwarancji ani zobowiązań w odniesieniu do informacji, szacunków, celów i opinii zawartych w niniejszym dokumencie, nie zachęca do pokładania zaufania w tych informacjach, szacunkach, celach i opiniach, a także nie powinien być interpretowany jako wzięcie odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, pominięcia lub nieprawidłowości zawarte w tym dokumencie. Żaden przedstawiciel koncernu LANXESS AG lub jego spółek stowarzyszonych ani też kierownicy, dyrektorzy czy pracownicy takich spółek nie przyjmują żadnej odpowiedzialności wynikającej bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania niniejszego dokumentu.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Tagi: LANXESS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ