Partner serwisu
28 marca 2014

Chemia o bezpieczeństwie w ANWILu

Kategoria: Z życia branży

Dziś w ANWIL odbyło się III spotkanie Grupy Roboczej ds. bezpieczeństwa w przemyśle chemicznym. Spotkanie stanowiło podsumowanie wspólnych działań kontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska.

Chemia o bezpieczeństwie w ANWILu

W trakcie spotkania omówiono przebieg i wyniki kontroli przeprowadzonych w części instalacji nawozowych Anwilu. Wypracowane rozwiązania będą podstawą do sprawdzenia poziomu bezpieczeństwa dla pozostałych instalacji chemicznych.

– Jestem przekonany, że włożona przez branżę praca przyczyni się do podniesienia na jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa naszych instalacji i wprowadzi nowe, jednolite dla branży standardy kontroli. Jest dla nas powodem szczególnej satysfakcji, że ANWIL odgrywał wiodącą rolę w całym procesie. Chcę podkreślić również dobrą współpracę z innymi firmami chemicznymi tworzącymi Grupę Roboczą ds. bezpieczeństwa w przemyśle chemicznym – skomentował spotkanie Arkadiusz Banaszek, członek zarządu ANWIL.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Departamentu Nadzoru i Kontroli Głównego Inspektoratu Pracy, Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Wydziału Przeciwdziałania Poważnym Awariom Departamentu Inspekcji  i Orzecznictwa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska . Branżę reprezentowali przedstaciele firm z Grupy Azoty – zakładów w Puławach, Tarnowie, Kędzierzynie i Policach oraz ANWILu z Grupy ORLEN.

 

Źródło: ANWIL

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ