Partner serwisu
03 listopada 2020

Grupa Azoty wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie

Kategoria: Aktualności

Na mocy ustaleń pomiędzy Grupą Azoty a Ministerstwem Aktywów Państwowych, spółka wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie przy ul. Focha. Docelowo znajdzie się w nim 150 łóżek dla pacjentów zmagających się z COVID-19.

Grupa Azoty wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie

W Grupie Azoty został powołany zespół pod nadzorem Wiceprezesa Zarządu Grupy Azoty S.A. dr. Grzegorza Kądzielawskiego, który we współpracy z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą oraz wybranym szpitalem patronackim ustala szczegóły dotyczące funkcjonowania szpitala.

- Epidemia, z którą nam wszystkim przyszło się mierzyć, wymaga od nas konkretnych i szybkich działań. Tak właśnie zareagowaliśmy w marcu i kwietniu br., gdy wszystkie nasze kluczowe spółki przekazały łącznie 3 mln 200 tys. zł na walkę z koronawirusem. Tak jest również dzisiaj, gdy rozpoczynamy działania związane z budową szpitala tymczasowego – mówi Mariusz Grab, p.o. Prezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.

Rozpoczęcie prac związanych z budową szpitala zaplanowane jest na poniedziałek, 2 listopada.

- Jesteśmy obecnie na etapie ustalania dokładnego harmonogramu prac, jest to duże wyzwanie, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś uda nam się rozpocząć pierwsze prace na terenie Hali Cracovia. Na bieżąco będziemy informować o poszczególnych etapach powstawania szpitala, a przede wszystkim o planowanym terminie uruchomienia placówki – mówi dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.

Niezależnie od budowy szpitala tymczasowego, w Grupie Azoty S.A. procedowane są obecnie kolejne darowizny, których celem będzie pomoc w walce z epidemią.

Warto przypomnieć, że oprócz przekazanych środków finansowych, spółki Grupy Azoty aktywnie wykorzystują również dostępne technologie, pozwalające produkować środki minimalizujące ryzyko infekcji. Można tu wymienić przekazanie filamentów na rzecz inicjatyw związanych z produkcją środków ochrony w technologii druku 3D, produkcję „bezpiecznych rękawiczek” czy płynu dezynfekcyjnego. Dodatkowo Grupa Azoty użyczyła placówkom służby zdrowia samochody osobowe do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów. Aktualnie uzgadniane są szczegóły dotyczące użyczenia kolejnych samochodów.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ