Partner serwisu
11 sierpnia 2020

Siła wiedzy i zdalne projektowanie

Kategoria: Z życia branży

Ostatnie lata potwierdziły, że innowacje i nowoczesne technologie są podstawą rozwoju współczesnej gospodarki. Nie bez znaczenia jest tu także postęp naukowo-techniczny, a co za nim idzie – wiedza, która jest niezbędna w sprawnym funcjonowaniu przedsiębiorstwa. To ona stanowi dziś główny czynnik konkurencyjności przedsiębiorstw, gdyż oznacza zdolność do ciągłych innowacji, ulepszania procesów produkcji i jakości produktu. Dzięki temu przedsiębiorstwo może spełnić rosnące wymagania klientów. Otrzymane wsparcie profesjonalną wiedzą, może mieć strategiczne znaczenie dla klienta, gdyż daje niemałą przewagę w utrzymaniu lub zdobywaniu lepszej pozycji na rynku. Ważne, szczególnie w czasach, z którymi przyszło nam się obecnie zmierzyć.

Siła wiedzy i zdalne projektowanie

Badania zrealizowane przez American Productivity & Quality Center z firmami wiodącymi w swoich branżach, wskazują na duży wpływ zarządzania wiedzą w rozwoju ich innowacyjności. W ich ekspansji niezmiernie ważne bowiem są takie elementy, jak codzienne praktykowane dzielenie się i świadome zarządzanie wiedzą, wpisane w strategię biznesową przedsiębiorstwa. W ten właśnie sposób funkcjonuje Fluor.

I tak w latach 90-tych XX wieku firma utworzyła platformę Knowledge Online (KOL), dostępną globalnie dla wszystkich pracowników i powołała do życia strukturę ekspertów, co zostało zauważone i docenione w licznych publikacjach omawiających złożone procesy Zarządzania Wiedzą m.in. Harvard Business Review. W zarządzaniu wiedzą kluczowe jest dotarcie do pokładów wiedzy ukrytej, wynikającej z długoletniego doświadczenia poszczegółnych pracowników i usystematyzowanie jej tak, aby była użyteczna dla całej firmy i jej klientów. Dzięki temu wiedza ukryta funkcjonuje na równi z wiedzą łatwą do przekazania, która jest dostępna we wszelkiego rodzaju procedurach, instrukcjach, plikach i dokumentach.

Fluor w swoim systemie zarządzania wiedzą doskonale łączy obydwa wyżej wspomniane typy, a centrum wymiany stanowi właśnie platforma KOL, która udostępnia zapisy debat eksperckich, najlepsze praktyki, nowoczesne rozwiązania czy też wnioski wynikające z poprzednich projektów. To także miejsce dialogu, które daje możliwość czerpania wiedzy ukrytej poprzez społeczność ekspertów. Rozwiązywanie napotkanych problemów w 48h wspiera przepływ informacji. A jak wskazuje doświadczenie firmy, czas uzyskania odpowiedzi od eksperta, jest bardzo istotny dla efektywności i postępu prac projektowych. System pozwala zatem zaoszczędzić wiele godzin, które musiałyby zostać przeznaczone na poszukiwanie rozwiązań czy pomocnych informacji.

Mówiąc o wiedzy eksperckiej Fluor myślimy o Subject Matter Experts (SMEs), Fellows i Senior Fellows. SMEs to grono branżowych ekspertów działających globalnie, którzy posiadają rozległą wiedzę, potwierdzoną na drodze wewnętrznych procedur. Fellows i Senior Fellows to korporacyjne odpowiedniki akademickich tytułów naukowych. To techniczni eksperci, prelegenci konferencji naukowych, autorytety w kluczowych działach ważnych dla naszych klientów.

Z myślą o klientach wprowadzono inicjatywy takie jak Business Transformation & Innovation (BT&I) oraz Professional Publications & Presentations Program (P4). BT&I dba o rozwijanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, oraz udostępnianie informacji o nich. Są one publikowane w formie biuletynów Excel to Win Flash przybliżających te zagadnienia, między innymi: Wirtualny SME, Zdalne Inspekcje Wizualne, Rzeczywistość Wirtualna czy Systemy (zdalnej) identyfikacji radiowej .

Zarządzanie wiedzą wymaga innowacyjnego podejścia i korzystania z nowoczesnych technologii. Dlatego Fluor aktywnie dzieli się wiedzą w ramach webinariów BT&I Innovation Builders (szczegółowe informacje dostępne na stronie firmy i w mediach społecznościowych).

Globalna sieć ekspertów, baza wiedzy i długoletnie doświadczenie w zarządzaniu wiedzą, to siła wiedzy, którą Fluor w Polsce wspiera swoich klientów od 75 lat. Jest to szczególnie istotne dla rozwoju biznesu w czasach pandemii Covid-19. Fluor jako firma globalna, która na co dzień używa środków wirtualnej komunikacji i zdalnych rozwiązań, jest przygotowana do wspierania klientów online, wykorzystując najlepsze dostępne sposoby komunikacji.

 

Artykuł sponsorowany

Tagi: Fluor, KOL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ