Partner serwisu
04 maja 2020

Tanie i zielone ładowanie od TAURONA

Kategoria: Aktualności

TAURON Dystrybucja Serwis, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych, obniża ceny energii na stacjach AC. Nowa taryfa będzie niższa o blisko 25 proc., a stawka od 1 maja za kilowatogodzinę wyniesie 1,21 zł.

Tanie i zielone ładowanie od TAURONA

TAURON sukcesywnie rozwija infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych. W Katowicach uruchomione zostały kolejne 22 punkty ładowania w 10 lokalizacjach. Doliczając do tego wcześniej wybudowane stacje, w mieście przypada aż 1 punkt ładowania na 1,9 km2. To największe zagęszczenie takiej infrastruktury w kraju.

Katowice są pierwszym polskim miastem, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności. W stolicy Górnego Śląska działa już 115 punktów ładowania, a 86 z nich zbudował TAURON. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych przewiduje, że w gminach, których liczba mieszkańców wynosi ponad 150 000, ale nie przekracza 300 000, liczba punktów ładowania do końca 2020 r. ma wynieść 100. Oznacza to, że Katowice wypełniły już z naddatkiem ustawowy obowiązek.

 – Wiele wskazuje na to, że będzie przybywać samochodów o napędzie elektrycznym. Kierowcy tych pojazdów powinni mieć zapewniony powszechny dostęp do stacji ładowania w przestrzeni miejskiej. Decyduje o tym liczba stacji ładowania. Dzięki naszej pracy teraz jest to możliwe w Katowicach – podkreśla Michał Koszałka, prezes zarządu w TAURON Dystrybucja S.A.

Nowy cennik dla elektryków to również zmiana warunków handlowych dla klientów biznesowych i flotowych.

TAURON w innych miastach

Spółka nie poprzestaje na rozbudowie infrastruktury tylko na terenie Katowic.

– Budowa nowej infrastruktury ładowania to dla użytkowników tych pojazdów bardzo istotna zmiana na lepsze. Intensywnie pracujemy nad tym, aby nasze stacje ładowania znajdowały się w miejscach atrakcyjnych, z których mieszkańcy miast lubią korzystać – dodaje Marcin Wierzbicki, dyrektor projektów w TAURON Dystrybucja Serwis S.A.

W planach na najbliższy czas jest uruchomienie kolejnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych.  Ze wszystkich stacji w sieci TAURON można skorzystać za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eMap od TAURONA. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ