Partner serwisu
09 kwietnia 2020

GAZ SYSTEM przekazał darowiznę w wysokości 250 tysięcy złotych Szpitalowi w Świnoujściu

Kategoria: Aktualności

GAZ-SYSTEM S.A. (właściciel Terminalu LNG) zdecydował o wsparciu finansowym świnoujskiego Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. Środki zostaną przeznaczone na zadania związane  z przeciwdziałaniem zakażeniom koronawirusem. 

GAZ SYSTEM przekazał darowiznę w wysokości 250 tysięcy złotych Szpitalowi w Świnoujściu

Dofinansowanie obejmuje uzgodnione z dyrekcją szpitala najpilniejsze potrzeby w zakresie sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej tj. : 1. respiratora z możliwością monitorowania badania kalorymetrii pośredniej, 2. aparatu do ciągłej terapii nerkozastępczej, 3. masek HEPA, 4.  kombinezonów. Dodatkowo Zarząd Polskiego LNG (Grupa kapitałowa GAZ-SYSTEM) zdecydował o użyczeniu samochodu dla potrzeb szpitala.  

– Mając na uwadze troskę o mieszkańców Świnoujścia, niezwłocznie podjęliśmy decyzję o wsparciu szpitala miejskiego. Doposażenie tej placówki medycznej zwiększy także bezpieczeństwo naszych pracowników, dbających o ciągłość działania terminalu LNG, ważnego punktu dostaw gazu do Polski – podkreśla Tomasz Stępień, Prezes Zarząd GAZ-SYSTEM.  

 Darowizna jest kolejną, jaką GAZ SYSTEM przekazał na walkę z epidemią koronawirusa w regionie województwa zachodniopomorskiego. Wcześniej dofinansowano Szpital Wojskowy  w Wałczu, który jest wpisany na listę oddziałów zakaźnych, wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia dla pacjentów z infekcją wywołaną przez koronawirusa (SARS-COV-2 / COVID-19).  W tym przypadku kwota 665 tysięcy złotych została przeznaczona na  zakup łóżek dla pacjentów, środków ochrony osobistej dla personelu medycznego i urządzeń podtrzymujących czynności życiowe.  
 
Pomoc niosą również organizacje związkowe działające w spółce. Komisja Podzakładowa  NSZZ "Solidarność" Oddział GAZ-SYSTEM w Poznaniu podjęła decyzję o przekazaniu darowizny w kwocie 10 tysięcy złotych na rzecz walki z epidemią dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, wpisanego na listę oddziałów zakaźnych dla pacjentów z infekcją wywołaną przez koronawirusa.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ