Partner serwisu
06 kwietnia 2020

Rekordowy marzec eBOK PGNiG. Wzrost nowych umów online o ponad 1000%

Kategoria: Aktualności

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (eBOK) PGNiG zanotowało rekordowy wynik nowych umów podpisanych online. Tylko w marcu z możliwości tej skorzystało blisko 2700 klientów. To wzrost o ponad 1000% w porównaniu do lutego.

Rekordowy marzec eBOK PGNiG. Wzrost nowych umów online o ponad 1000%

W trosce o bezpieczeństwo klientów, a także swoich pracowników od 14 marca br. spółka PGNiG Obrót Detaliczny zdecydowała o czasowym ograniczeniu działalności Biur Obsługi Klienta. Dzięki wdrożonym narzędziom elektronicznej komunikacji, m.in. eBOK, klienci mogą wygodnie i bez wychodzenia z domu przeprowadzić większość spraw internetowo. Z eBOK korzysta już ok. 1,7 mln osób, a z aplikacji mobilnej ponad 900 tys. osób.

- Z powodu zagrożenia epidemią zareagowaliśmy błyskawicznie, zamykając nasze placówki już w pierwszej połowie marca. Czas pokazał, że choć była to trudna decyzja, zdołaliśmy sprawnie przenieść obsługę klientów do elektronicznych kanałów komunikacji, dbając o ich bezpieczeństwo i zdrowie – podkreśla Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Najnowsze dane wskazują, że w marcu 2020 r. przez elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, PGNiG Obrót Detaliczny zawarł online blisko 2700 umów. Dla porównania w lutym 2020 r., w ciągu całego miesiąca, podpisano online około 250 nowych umów, co oznacza ponad 10-krotny wzrost.

- Konsekwentnie realizowana w spółce strategia inwestowania w kanały online daje wymierne efekty. Aż 10-krotny wzrost zainteresowania tą formą kontaktu to dla nas wyraźny sygnał, aby nadal rozwijać narzędzia takie jak eBOK, ekoFaktura czy aplikacja mobilna - nie tylko na czas kryzysu, ale również w codziennym procesie uproszczenia kontaktu z klientem – mówi Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

PGNiG Obrót Detaliczny zachęca jednocześnie do odwiedzenia specjalnej podstrony http://pgnig.pl/zostan-w-domu, gdzie można dowiedzieć się o wszystkich możliwych formach bezpiecznego kontaktu z firmą. W związku z często stosowaną obecnie pracą zdalną, zamieszczone zostały tam również edukacyjne bajki i kolorowanki, które w prosty sposób klienci mogą pobrać dla swoich dzieci na komputer.

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta eBOK, umożliwia m.in.:

 • zawarcie nowej umowy gazowej;                     
 • podanie odczytu stanu gazomierza oraz licznika energii elektrycznej;
 • podgląd informacji o aktualnych i archiwalnych rozliczeniach;
 • kontrolę bieżącego salda płatności;
 • obsługę płatności elektronicznych;
 • wgląd w historię zużycia paliwa gazowego oraz energii elektrycznej;
 • zmianę/uzupełnienie danych w obecnie posiadanej umowie;
 • zmianę grupy taryfowej;
 • przesłanie wniosku o zwrot nadpłaty;
 • kontakt na wybrany temat poprzez formularz;
 • zawarcie umowy na usługi dodatkowe.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ