Partner serwisu
09 marca 2020

Powołanie Forum Rozwoju Przemysłu

Kategoria: Aktualności

Największe branżowe organizacje przemysłowe w Polsce, dostrzegając istotę i wagę współpracy wielu sektorów polskiej gospodarki, powołały Forum Rozwoju Przemysłu.

Powołanie Forum Rozwoju Przemysłu

Polska Izba Przemysłu Chemicznego, dostrzegając istotę i wagę współpracy wielu sektorów polskiej gospodarki, powołała Forum Rozwoju Przemysłu. Stworzone Forum jest płaszczyzną do współpracy, dialogu i wymiany doświadczeń połączoną z silnym komponentem legislacyjno-rzeczniczym.Forum Rozwoju Przemysłu będzie przestrzenią mającą na celu ułatwienie współpracy zarówno z administracją publiczną, jak i poszczególnymi sektorami gospodarki. W pierwszym etapie funkcjonowania umożliwi ono wypracowywanie wspólnych opinii i stanowisk, jednocześnie budując silny i istotny głos krajowego przemysłu.

PIPC wierzy, że krajowy przemysł jest filarem i zapleczem nowoczesnej gospodarki. Chce zatem zintensyfikować prace w zakresie dynamicznego rozwoju całego przemysłu, tak by Polska mogła skutecznie konkurować na rynkach międzynarodowych, a także aby cała polska gospodarka była właściwie chroniona i stale umacniana.

Forum będzie miało otwarty charakter, a Polska Izba Przemysłu Chemicznego będzie nawiązywać współpracę z kolejnymi organizacjami, by działać jak najskuteczniej na rzecz umacniania konkurencyjności krajowego przemysłu. Organizacjami, które już przystąpiły do Forum jako Partnerzy, są: Polska Izba Przemysłu Chemicznego (inicjator), Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, Związek Pracodawców i Producentów sprzętu AGD APPLIA Polska.

Oficjalna inauguracja działań Forum nastąpi 10 marca 2020 roku o godz. 11.00 podczas wydarzenia w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy.

Więcej informacji na stronie Forum Rozwoju Przemysłu TUTAJ

źródło: PIPC
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ