Partner serwisu
Gorący temat
28 lutego 2020

Jak uniknąć wykreślenia z BDO, czyli opłata roczna w 2020 r.

Kategoria: Z życia branży

Przedsiębiorcy wpisani do rejestru BDO do końca lutego mają czas na uiszczenie opłaty rocznej. Zaniedbanie tego obowiązku grozi wykreśleniem przedsiębiorcy z rejestru BDO. Sprawdź, czy opłata roczna dotyczy Twojej firmy!

Jak uniknąć wykreślenia z BDO, czyli opłata roczna w 2020 r.

Tysiące przedsiębiorców wciąż oczekuje na wpis do rejestru BDO. Zgodnie z ustawą o odpadach wniosek o wpis do rejestru BDO powinien zostać rozpatrzony w ciągu 30 dni. Tyle w teorii. Złożyłeś wniosek w grudniu 2019 r. i wciąż nie masz wpisu do rejestru BDO? Nie jesteś sam! W takiej sytuacji jest tysiące przedsiębiorców. W samym województwie wielkopolskim szacowana liczba nierozpatrzonych wniosków może wynosić nawet 40 tysięcy…

Mimo to w rejestrze jest już wpisanych prawie 300 tys. przedsiębiorców (stan na koniec lutego 2020 r.). Wśród nich większość uzyskała wpis jeszcze przed 2020 r. Jeżeli zatem należysz do tej grupy i nie chcesz zostać wykreślonym z rejestru BDO, to koniecznie przeczytaj ten wpis!

Opłata roczna za wpis do rejestru BDO

Na przedsiębiorcach wpisanych do rejestru BDO ciąży obowiązek uiszczenia tzw. opłaty rocznej. Pełni ona funkcję swoistego „abonamentu” za posiadanie dostępu do rejestru BDO. Dochód z tytułu opłaty rocznej przeznacza się na prowadzenie rejestru oraz administrowanie i serwisowanie BDO.

„Nieuiszczenie opłaty rocznej stanowi podstawę do tego, aby wykreślić dany podmiot z BDO!”

Tak dotkliwa sankcja wynika z art. 64 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Zgodnie z tym przepisem „Marszałek województwa dokonuje z urzędu, w drodze decyzji, wykreślenia podmiotu z rejestru w przypadku nieuiszczenia opłaty rocznej, w przypadkach gdy jest wymagana”.

Cała informacja wraz z praktycznymi przykładami dostępna jest na stronie: mikolajmaslinski.pl

źródło: mikolajmaslinski.pl
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ