Partner serwisu
17 stycznia 2020

Zamykamy projekt „Future”

Kategoria: Aktualności

Polwax SA pod koniec ubiegłego roku zdecydował o niekontynuowaniu budowy „instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi” w Czechowicach-Dziedzicach.

Zamykamy projekt „Future”

- Spółka długo prowadziła rozmowy związane z kontynuowaniem inwestycji. Analizowaliśmy różne warianty i możliwości, wynikało z nich jednak, że dodatkowe koszty – niezbędne do poniesienia - to kwoty rzędu od 40 do 50 milionów złotych ponad planowane wcześniej nakłady inwestycyjne w wysokości 181 milionów złotych brutto – powiedział Leszek Stokłosa, prezes zarządu spółki Polwax SA. –  Opóźnienia w realizacji budowy za które odpowiada Orlen Projekt – skutkują m.in. i tym, że przed zakończeniem inwestycji i uruchomieniem produkcji wygaśnie licencja na technologię, a potem gwarancja na zakupione urządzenia. To kolejne, wcale nie takie małe wydatki. Dlatego biorąc pod uwagę wszystkie możliwe rozwiązania i ich następstwa  zarząd podjął decyzję o niekontynuowaniu inwestycji, a decyzja ta została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Nadzorczą – dodaje prezes Stokłosa.

Decyzja kończy bardzo trudny okres w historii Spółki

– Nie możemy w nieskończoność zajmować się tylko jednym zadaniem. Minione miesiące wymagały od nas podejmowania trudnych decyzji. Wiele razy w kolejnych raportach bieżących informowaliśmy o kłopotach i zaniedbaniach, z jakimi mieliśmy do czynienia w czasie budowy. Teraz musimy skupić się na bieżącej działalności, wyznaczyć nowe cele i obszary aktywności – dodaje prezes Leszek Stokłosa.

Zgodnie z informacją zawartą w raporcie bieżącym 74/19 Rada Nadzorcza Spółki Polwax SA - zobowiązała Zarząd Spółki do przygotowania Strategii działalności i przedstawienia jej do akceptacji do końca stycznia.

źródło: Polwax
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ