Partner serwisu
16 stycznia 2020

GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech

Kategoria: Aktualności

Zgodnie z Rozdziałem V i art. 27 Rozporządzenia Komisji (UE) 2017/459 z dnia 16 marca 2017 r. ustanawiającym kodeks sieci dotyczący mechanizmów alokacji zdolności w systemach przesyłowych gazu GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje propozycji projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech.

GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech

Propozycja projektu zdolności przyrostowej została opracowana przez operatorów podczas fazy projektowania, która rozpoczęła się 21 października 2019 r. w odpowiedzi na niewiążące zgłoszenia zapotrzebowania otrzymane w trakcie oceny zapotrzebowania rynku na zdolności przyrostowe przeprowadzonej w okresie od 1 lipca do 26 sierpnia 2019 roku.

Opracowany dokument konsultacyjny zawiera m.in. opis projektu zdolności przyrostowej, w tym proponowane rozwiązanie techniczne, oszacowanie kosztów, wstępny harmonogram, poziom oferty dla produktu z zakresu zdolności powiązanej oraz ogólne zasady i warunki udziału i uzyskania dostępu do zdolności przyrostowej w ramach aukcji produktu rocznego w lipcu 2021 r. 

Zainteresowani użytkownicy sieci są proszeni o przesłanie ewentualnych uwag do wstępnej propozycji projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech oraz towarzyszących ogólnych zasad i warunków udziału i uzyskania dostępu do zdolności przyrostowej na adres: incremental@gaz-system.pl do dnia 13 lutego 2020 r. 

źródło: gaz-system.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ