Partner serwisu
12 grudnia 2019

ANWIL skreśla nudę

Kategoria: Aktualności

Fundacja ANWIL dla Włocławka już od czterech lat przekonuje, że zgłębianie tajników przedmiotów ścisłych może być fascynujące. W tym roku do grona beneficjentów konkursu grantowego „Uczę się z ANWILEM” dołączyło kolejnych 9 szkół, które otrzymało dofinansowanie w łącznej wysokości niemal 140 tys. zł. Fundacja korporacyjna chemicznej spółki przyczyni się także do rozwoju zainteresowań sportowych włocławskiej młodzieży i seniorów. W pierwszej edycji programu „Wybieram sport – skreślam nudę” przyznała bowiem kwotę ponad 100 tys. zł na realizację 13 projektów zgłoszonych przez organizacje III sektora z Włocławka i gmin ościennych.

ANWIL skreśla nudę

Wsparcie projektów, które w innowacyjny sposób rozbudzają zainteresowania dzieci i młodzieży zagadnieniami z takich dziedzin wiedzy jak chemia, fizyka, informatyka, robotyka czy matematyka to główny cel konkursu grantowego „Uczę się z ANWILEM” fundacji korporacyjnej włocławskiej spółki z Grupy ORLEN. Właśnie dlatego w tym roku dofinansowanie otrzymała m.in. inicjatywa zgłoszona przez Zespół Szkół nr 11 we Włocławku pt. „Stereometria w praktyce. Obudź w sobie wyobraźnię przestrzenną”, która umożliwi wprowadzenie uczniów w świat obiektów trójwymiarowych w formie zabawowej z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych. Równoczesne zastosowanie aplikacji komputerowej pozwoli im na zapoznanie się z wieloma pojęciami z zakresu geometrii przestrzennej oraz wykorzystania ich w praktyce. Laureatami czwartej edycji „Uczę się z ANWILEM” został 9 placówek oświatowych, którym fundacja przekaże granty w wysokości 138 916,6 złotych.

Fundacja ANWIL dla Włocławka poszerzyła w tym roku zakres swojej aktywności o kolejny program pn. „Wybieram sport – skreślam nudę”, którego zadaniem jest wsparcie inicjatyw wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących zdrowy styl życia oraz poprawiających jakość życia osób starszych ze szczególnym uwzględnieniem działań skierowanych do osób niepełnosprawnych. Łączna kwota dofinansowania, jaką fundacja chemicznej spółki przekaże na realizację 13 projektów, wynosi 107 288 złotych.

Uroczyste wręczenie certyfikatów, potwierdzających otrzymanie grantów Fundacji ANWIL dla Włocławka odbyło się w środę (tj. 11.12.2019 r.) w Centrum Kultury Browar B. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Szymon Szewczyk, kapitan drużyny Anwil Włocławek oraz Paweł Przedpełski, przedstawiciel Żużlowej Reprezentacji Polski, którzy opowiedzieli uczestnikom gali m.in. o początkach fascynacji trenowanymi przez siebie dyscyplinami, powodach, dla których zdecydowali się uprawiać je zawodowo, a także o roli sportu w życiu ich i ich najbliższych.

Ze względu na fakt, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, uroczystość zakończyła się koncertem kolęd w wykonaniu Chóru Canto, którego mecenasem jest ANWIL.

Lista beneficjentów konkursów „Uczę się z ANWILEM” i „Wybieram sport – skreślam nudę” dostępna jest pod adresem www.anwildlawloclawka.pl.​​

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ