Partner serwisu
22 listopada 2019

KONKURS! Sam wybierz nagrodę

Kategoria: Aktualności

Redakcja portalu kierunekCHEMIA.pl zaprasza do udziału w konkursie!

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

NA KTÓREJ KONFERNECJI ORGANIZOWANEJ PRZEZ BMP PORUSZANA JEST TEMATYKA ZWIĄZANA Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA ORAZ GOSPODARKĄ WODNO-ŚCIEKOWĄ?

Z poprawnych odpowiedzi (zamieszczonych w komentarzu pod postem konkursowym) udzielonych na naszym fanpage'u  wyłonimy zwycięzcę.

Pomocny może się okazać nasz portal kierunekCHEMIA.pl, a dokładnie zakładka KONFERENCJE.

Na zgłoszenia czekamy do godziny 15:00 - 28 listopada 2019 roku.

Zwycięzca może wybrać jedną z dwóch dostępnych nagród, podając jej numer z poprawną odpowiedzią.

Regulamin konkursu dostępny w załączeniu.

  • Chemia Środowiskowa

Niniejszy podręcznik nie jest też wolny od subiektywnego spojrzenia na omawianą gałąź wiedzy. Jego struktura i zakres omawianych zagadnień jest wynikiem wieloletnich wykładów z chemii środowiska, prowadzonych w Politechnice Warszawskiej, dla studentów kierunków: inżynieria środowiska i ochrona środowiska. W trzech rozdziałach omówiono oddzielnie chemizm trzech elementów środowiska, tytułując je jako chemia litosfery, chemia hydrosfery i chemia atmosfery. Zagadnienia poświęcone zanieczyszczeniom antropogenicznym, emitowanym bezpośrednio do wszystkich elementów środowiska, poświęcono specjalny i najdłuższy rozdział.

Adresatami podręcznika są głównie studenci inżynierii środowiska i ochrony środowiska. Z podręcznika mogą korzystać również studenci innych kierunków studiów, na których wykładane są zagadnienia z chemii środowiska. Podręcznik kierujemy również do specjalistów, którzy w swojej pracy zawodowej wykorzystują wiedzę mieszczącą się w zakresie chemii środowiska. Uwzględniając zróżnicowane zapotrzebowanie na tę wiedzę, zakres podręcznika został znacznie rozszerzony w stosunku do zakresu materiału obowiązującego studentów ww. kierunków.

Patronem medialnym niniejszej publikacji jest Chemia Przemysłowa.

  • Ochrona środowiska dla inżynierów

W publikacji tej dokonano połączenia:

ZAGADNIEŃ PRAWNYCH, w tym: oceny oddziaływania na środowisko, zarządzania środowiskowego; jak i:

ZAGADNIEŃ TECHNICZNYCH: gospodarki odpadami, ochrony powietrza atmosferycznego, uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, ochrony powierzchni ziemi, jak i jej rekultywacji i remediacji, ochrony przed hałasem, jak i ochrony przed korozją.

Książka powinna się stać podstawowym opracowaniem w Polsce dotyczącym ochrony środowiska, od której specjaliści związani z tą problematyką będą rozpoczynać swoje dociekania i studia. Po ten podręcznik sięgną zapewne studenci uczelni wyższych, zarówno uniwersyteckich, jak i technicznych, w których programach nauczania omawiane są zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska.

Patronem medialnym niniejszej publikacji jest Kierunek WODKAN.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ