Partner serwisu
02 października 2019

PKN ORLEN i Fundacja Orlen zapraszają do „Miasteczka Zdrowia”

Kategoria: Aktualności

​Zgodnie z zapowiedzią, PKN ORLEN wdraża program ułatwiający mieszkańcom Płocka i powiatu płockiego monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie. W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października br. zorganizowane zostanie „Miasteczko Zdrowia”, czyli szereg bezpłatnych badań medycznych i konsultacji lekarskich.

PKN ORLEN i Fundacja Orlen zapraszają do „Miasteczka Zdrowia”

Na mieszkańców Płocka i okolic w  ORLEN Arenie czekać będzie kilkadziesiąt bezpłatnych stanowisk konsultacyjnych, porad ekspertów oraz punktów pomiarowych. Chętni będą mogli między innymi określić pojemność płuc, sprawdzić znamiona na skórze, zbadać funkcjonowanie serca na EKG lub skonsultować się z fizjoterapeutą. Porady i konsultacje będą udzielane przez lekarzy i specjalistów. Wokół Areny zostanie zorganizowana mobilna strefa zdrowia z Dentobusem, Cytobusem, Mammobusem, Krwiobusem i kapsułą badającą zmysły. Zainteresowani będą mogli również skonsultować się pod kątem doboru diety czy efektywnego rzucenia palenia.

- Dbanie o zdrowie jest obowiązkiem, ale i przywilejem nas wszystkich. Z tego powodu, PKN ORLEN inicjuje i prowadzi działania mające na celu rzeczywistą ochronę zdrowia poprzez promowanie szeroko rozumianej profilaktyki i dostępu do badań i porad ekspertów. Beneficjentami naszych działań w Płocku są wszyscy mieszkańcy, również pracownicy naszej firmy. Dużą rolę w projekcie odgrywają nasi partnerzy oraz Ministerstwo Zdrowia – powiedział Daniel Obajtek – Prezes Zarządu PKN ORLEN.

- To nie pacjent powinien jechać do centralnego ośrodka w Warszawie, ale dobra praktyka diagnostyczna powinna być dostępna w miejscu jego zamieszkania. Inicjatywa, której efektem jest między innymi „Miasteczko Zdrowia”, ma na celu zapewnienie mieszkańcom Płocka najwyższe standardy opieki medycznej i profilaktyki – powiedział prof. Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia, patron honorowy projektu.

„Miasteczko Zdrowia” odbędzie się 5 i 6 października br. w godzinach 10.00 – 18.00 w ORLEN Arenie, Plac Celebry Papieskiej.
Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ