Partner serwisu

80 mld euro do podziału

Kategoria: Innowacje i nauka

Aż 80 mld euro jest do podziału w ramach unijnego programu Horyzont 2020.  Łódzkie chce zdobyć jak największą część tej puli.
 

80 mld euro do  podziału

Horyzont 2020 to największy w historii Unii Europejskiej program wspierający badania naukowe i zastosowanie innowacji w przemyśle. Kwota 80 mld euro jest do wydania w ciągu najbliższych siedmiu lat i została przeznaczona na całą Unię Europejską. Po pieniądze mogą sięgać głównie firmy, uczelnie, instytucji publiczne, ale program jest otwarty dla  wszystkich tj. osób indywidualnych, zespołów badawczych, instytucji publicznych i prywatnych, których celem jest realizacja przedsięwzięć badawczych i innowacyjnych. Uzyskane pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na zastosowanie innowacji w produkcji, badania naukowe, a także tworzenie nowych miejsc pracy.

– W ten sposób rozpoczyna się możliwość sięgania po fundusze unijne w nowym okresie programowania - ogłosił marszałek Witold Stępień. – Zależy nam na popularyzowaniu tego działania, żeby jak najwięcej jednostek z łódzkiego sięgało po pieniądze. W poprzedniej perspektywie finansowej 1,2 procenta środków z podobnych funduszy popłynęła do naszego regionu. Zdobyły je głównie uczelnie i kilkanaście firm.
Marcin Bugajski, członek zarządu WŁ, zwrócił uwagę, że w programie Horyzont 2020 przedsiębiorcy będą mogli liczyć na większe dofinansowanie niż w innych programach, bo pokrywające aż 70 procent wydatków.

Pierwsze konkursy zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

 

Źródło: www.lodzkie.pl

fot.:photogenica.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ