Partner serwisu

1,3 mln zł na komercjalizację wyników badań

Kategoria: Innowacje i nauka

Politechnika Krakowska znalazła się wśród dwunastu uczelni nagrodzonych w konkursie "Inkubator Innowacyjności" rozstrzygniętym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

1,3 mln zł na komercjalizację wyników badań

Każda placówka otrzyma do 1,5 mln zł na wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji.

Każdy z nagrodzonych Inkubatorów będzie m.in. poszukiwał przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem wyników swoich badań, prowadził bazy danych o realizowanych projektach badawczych i ich zastosowaniu w praktyce.

– To dla nas ważny moment, bo najbliższe lata będą okresem zacieśniania współpracy środowisk naukowych, gospodarczych i administracji, po to żeby pomysły rodzące się na polskich uczelniach zostały zastosowane w gospodarce – mówiła minister nauki i szkolnictwa wyższego  prof. Lena Kolarska-Bobińska. Minister nauki przypomniała, że polscy naukowcy mogą się ubiegać o pieniądze z programu Horyzont 2020, którego budżet wynosi ok. 77 mld euro. – Mamy też kilkanaście miliardów euro w puli programów operacyjnych. To od nas zależy jak wykorzystamy tę szansę i środki z Unii Europejskiej - dodała prof. Kolarska-Bobińska.

Całkowity budżet programu "Inkubator Innowacyjności", który zakończy się w 2015 roku, to 18 mln zł. Jest on adresowany do uczelni i innych podmiotów działających na rzecz nauki, aktywnych w obszarze współpracy pomiędzy nauką i biznesem. O przyznanie środków finansowych w ramach konkursu mogły się ubiegać jedynie te podmioty, które od 1 stycznia 2009 r. do dnia złożenia wniosku miały na swoim koncie co najmniej 15 zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych (krajowych bądź zagranicznych) oraz sprzedały lub udzieliły licencji na minimum cztery technologie.

Realizatorem projektu "Inkubator Innowacyjności" na Politechnice Krakowskiej będzie Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, z kwotą dofinansowania przez MNiSW w wysokości 1 315 400 zł.

 

 

Źródło: Politechnika Krakowska

Fot.: photogenica.pl

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ