Partner serwisu

Prace wiertnicze na odwiercie Tuchola 4K rozpoczęte

Kategoria: Z życia branży

Koncern FX Energy poinformował o rozpoczęciu prac wiertniczych na odwiercie Tuchola 4K. Celem wykonania odwiertu jest zbadanie potencjału złóż gazu ziemnego na pomorskiej koncesji Chojnce-Wilcze.  

Prace wiertnicze na odwiercie Tuchola 4K rozpoczęte

Głębokość odwiertu na koncesji Chojnie-Wilcze ma osiągnąć docelowo poziom 3452 metrów. Podczas prac wiertniczych, które mają trwać 3 miesiące, koncern zamierza zbadać potencjał skał cechsztynu oraz skał dewońskich. W maju zeszłego roku potwierdzono występowanie gazu na tym obszarze. W trakcie testu produkcyjnego odnotowano przepływy gazu na poziomie od 107 do 141 tysięcy metrów sześciennych na dobę. To zmotywowało spółkę do podjęcia decyzji o wykonaniu kolejnych prac wiertniczych.

Tuchola-4K oraz jest jednym z dwóch odwiertów planowanych w tym roku na obszarze koncesji Chojnie-Wilcze. Firma prowadzi również program pozyskiwania danych sejsmicznych 3D obejmujących obszar 220 km, w celu określenia kolejnych lokalizacji odwiertów. Jak powiedział  David Pierce, prezes FX Energy: – Dane uzyskane z odwiertu Tuchola 3K wskazują na możliwość pozyskania nowego znaczącego złoża. Udany test produkcyjny na odwiercie Tuchola 4K oraz drugiego odwiertu zaplanowanego na ten rok utwierdza naszą koncepcję zmierzającą do znacznego zaangażowania się na tym obszarze.

 

Źródło: gazlupkowy.pl

Fot.: FX Energy

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ