Partner serwisu
17 czerwca 2019

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Kategoria: Aktualności

Grupa LOTOS zajęła 1. miejsce w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” w XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W całym zestawieniu spółka uplasowała się na 5. pozycji. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 13 czerwca w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

To już dwunasty raz, kiedy Grupa LOTOS uwzględniana jest w tym prestiżowym zestawieniu. Nagrody z ramienia Grupy LOTOS odebrała Magdalena Kupiec, Z-ca Dyrektora w Biurze Relacji Inwestorskich.

Ranking stanowi zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Ranking umożliwia dokonanie wiarygodnej oceny swojego zaawansowania w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami.

– Grupa LOTOS konsekwentnie od wielu lat kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Uzyskanie po raz kolejny tak wysokiej pozycji w prestiżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm stanowi potwierdzenie słuszności podjętej przez nas strategii działań w zakresie CSR, w różnych aspektach działalności firmy – podkreśla Jarosław Wittstock, Wiceprezes Zarządu ds. korporacyjnych Grupy LOTOS.

Wśród kategorii podlegających ocenie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazły się: polityka zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialne prowadzenie biznesu, zarządzanie pozytywnym wpływem, relacje z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi, odpowiedzialne relacje z otoczeniem społecznym, jakość życia zawodowego, rozwój społeczny i wpływ na środowisko.

– W Rankingu Odpowiedzialnych Firm badamy jakość systemów zarządzania CSR, nagradzając te firmy, które w dojrzały sposób podchodzą do stałego doskonalenia sposobu swojego działania na rynku i w społeczeństwie – mówi prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, współautor Rankingu.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm zebrano 81 ankiet, a 72 firmy działające na polskim rynku zakwalifikowano do udziału w Rankingu.

źródło: lotos.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ