Partner serwisu
04 czerwca 2019

BASF Polska laureatem nagrody „Inwestor bez granic”

Kategoria: Aktualności

Podczas katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego Katarzyna Byczkowska, Dyrektor Zarządzająca BASF Polska, odebrała nagrodę „Inwestor bez granic”.

BASF Polska laureatem nagrody „Inwestor bez granic”

Wyróżnienie zostało przyznane za innowacyjność i konsekwentną realizację celów zrównoważonego rozwoju uwzględniającego interes środowiska naturalnego i otoczenia społecznego. BASF jest obecny w Polsce od 27 lat dostarczając innowacyjne rozwiązania dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu. W 2014 r. w Środzie Śląskiej, koło Wrocławia, powstał zakład produkcji katalizatorów samochodowych, którego rozbudowa właśnie trwa. To największy należący do BASF zakład tego typu, który wytwarza katalizatory najnowszej generacji, spełniające coraz surowsze normy emisji spalin Euro VI / 6.

- Grono inwestorów zagranicznych jest dość liczne, tym bardziej cieszymy się z tego zaszczytnego wyróżnienia. Zżyliśmy się z Dolnym Śląskiem, a zakład katalizatorów, inwestycja, która powstała w 2014 r., wciąż się rozwija. Udoskonalamy fabrykę i procesy produkcji tak, aby ograniczyć nasz wpływ na środowisko naturalne, m.in. poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że nasze działania są również doceniane przez lokalne otoczenie – powiedziała Byczkowska odbierając nagrodę.

Znaczenie zrównoważonego rozwoju w strategiach spółek Katarzyna Byczkowska podkreśliła podczas debaty drugiego dnia Kongresu.

– Społeczeństwo oczekuje dziś od biznesu odpowiedzialności. Tylko te firmy, które tworzą wartości dodaną dla otoczenia i są zaangażowane społecznie, mają szansę na długofalowy rozwój. Ten trend jest widoczny m.in. w decyzjach funduszy inwestycyjnych, ale również w rozmowach z partnerami biznesowymi czy naszymi pracownikami. Dlatego inwestujemy w produkty i rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na środowisko  – powiedziała.

źródło: basf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ