Partner serwisu
10 kwietnia 2019

Puławski dwutlenek węgla w produktach NESTLE

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. - producent ONECON-u (tj. dwutlenku węgla) została autoryzowanym dostawcą tego produktu dla Grupy NESTLE.

Puławski dwutlenek węgla w produktach NESTLE

Przeprowadzony w Grupie Azoty PUŁAWY audyt docenił jakość puławskiego CO2 i potwierdził brak niezgodności systemowych w procesie jego wytwarzania.

- To nie tylko otwiera nowe możliwości dla Spółki jako dostawcy dwutlenku węgla na tradycyjnym, wysoko marżowym rynku, ale ma także charakter prestiżowy – podkreśla z satysfakcją dr Krzysztof Bednarz, Prezes Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY. 

W Grupie Azoty PUŁAWY dwutlenek węgla produkowany jest nieprzerwanie od 1970 roku. Aktualnie wytwarza się go 220 ton na dobę, ale w tym roku jego produkcja zostanie zwiększona o ponad połowę i wyniesie 360 ton na dobę.

Dbałość o jakość puławskiego produktu potwierdza otrzymany we wrześniu 2018 r. kolejny Certyfikat Bezpieczeństwa Żywności (Food Safety System Certification FSSC 22000).

Przemysł spożywczy wykorzystuje dwutlenek węgla nie tylko w napojach. Znajduje on również zastosowanie w procesie mrożenia oraz w nowoczesnej technologii pakowania żywności metodą MAP. Natomiast uzyskiwany z dwutlenku węgla tzw. suchy lód (nazwa handlowa – Coolant) służy m.in. do transportu szybko psujących się artykułów spożywczych.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ