Partner serwisu

ANWIL w trosce o bezpieczeństwo

Kategoria: Z życia branży

W Tarnowie, ANWIL oraz firmy należące do Grupy Azoty, podpisały deklarację w sprawie porozumienia na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska w przemyśle chemicznym.

ANWIL w trosce o bezpieczeństwo

Celem wspólnej deklaracji jest wypracowanie modelu współdziałania w obszarze bezpieczeństwa procesowego i zmniejszanie zagrożeń mogących skutkować ewentualnymi awariami przemysłowymi. Sygnatariusze dokumentu dobrowolnie zobowiązali się do partnerskiej wymiany doświadczeń z obszaru bezpieczeństwa procesowego i pracy oraz działań prewencyjnych.
Deklaracja akcentuje indywidualne zaangażowanie sygnatariuszy; jest jednocześnie zaproszeniem dla innych firm chemicznych oraz instytucji zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa w przemyśle chemicznym:
Sygnatariusze deklarują, że będą działać autonomicznie, tworząc własne struktury organizacyjne oraz zapewniać niezbędne środki do realizacji wyznaczonych celów.
Porozumienie ma charakter otwarty. Może przystąpić do niego każda znacząca firma branży chemicznej pod warunkiem aktywnego włączenia się do działań na rzecz eliminowania zagrożeń w środowisku pracy co przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa procesowego i pracy w prowadzonej działalności gospodarczej. W powyższym zakresie do współpracy zapraszane są również instytucje publiczne i organy państwowe
.”

Podpisana deklaracja jest kolejnym etapem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w przemyśle. 24 listopada 2011 roku sygnatariuszem Deklaracji w sprawie porozumienia na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska w przemyśle naftowym był PKN ORLEN.Źródło: ANWIL S.A.
Źródło fot: ANWIL S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ