Partner serwisu

Fizyka i chemia kręcą światem wokół nas. Teraz Twoja kolej!

Kategoria: Z życia branży

Firma BASF zaprasza młodzież do nauki chemii przez zabawę. Zespoły złożone z uczniów i nauczyciela będą budować konstrukcje „Reakcji łańcuchowej”. Do wygrania tablety, smartfony i wyposażenie szkolnego laboratorium.

Fizyka i chemia kręcą światem wokół nas. Teraz Twoja kolej!

Konkurs „CHAIN REACTION” („Reakcja łańcuchowa”) skierowany jest do uczniów w wieku 14-18 lat. Zadaniem zespołu, na czele którego stoi nauczyciel, jest stworzenie konstrukcji „Reakcji łańcuchowej”, działającej dzięki serii reakcji chemicznych i zjawisk fizycznych. Może to wyglądać na przykład tak: tocząca się piłka popycha rząd kostek domina, które przewracają filiżankę soli, która z kolei wpada do pojemnika z wodą, a ponieważ słona woda przewodzi prąd, zapala się dioda LED i tak dalej, i tak dalej. Organizatorem konkursu jest firma BASF, światowy lider branży chemicznej. Partnerami konkursu są m.in. Centrum Nauki Kopernik, Polskie Towarzystwo Chemiczne, łódzkie Eksperymentarium, Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Wrocławski oraz Ogrody Doświadczeń Humanitarium z Wrocławia.

Szczegóły konkursu i rejestracja zespołów zainteresowanych udziałem znajdują się na stronie www.chemiatomy.pl/chainreaction/. Pierwszym ochotnikom już przekazywane są zestawy startowe, tzw. Pomocne pudełka, które ułatwiają rozpoczęcie prac nad konstrukcją.


Zgłoszenia filmów prezentujących „Reakcje Łańcuchowe” będą przyjmowane od 15 do 29 listopada br. Zwycięzcy będą wyłonieni przez profesjonalne jury, a ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystości 18 grudnia br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.


Źródło: BASF
Źródło fot. BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ