Partner serwisu
23 stycznia 2019

Sympozjum CHEMIA 2019 rozpoczęte

Kategoria: XXV Sympozjum CHEMIA 2019

Rozpoczęło się XXV Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2019. W dniach 23-24 stycznia br. Płock gościć będzie ponad 420 przedstawicieli najważniejszych zakładów chemicznych, petrochemicznych i rafineryjnych oraz związanych z branżą firm, instytucji i ośrodków naukowych.

Sympozjum CHEMIA 2019 rozpoczęte

Uroczyste rozpoczęcie

Uczestnicy jubileuszowej edycji sympozjum będą dyskutować na temat wpływu polityki klimatycznej na polski przemysł czy też wizji paliw przyszłości w latach 2030-2050.

- W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 25-lecia istnienia BMP, w tym roku mamy przyjemność gościć państwa na jubileuszowej edycji sympozjum. To w Płocku spotykamy się po to, by dyskutować o tym, co było, jest i będzie. Tegoroczny program skupia się na przyszłości. - zapowiedział Adam Grzeszczuk, Prezes Zarządu BMP, rozpoczynając sympozjum.

Poszukiwanie nowych rozwiązań

- To zebranie w jednym miejscu, w kolebce polskiej chemii, grona ekspertów, którzy są w stanie zdziałać coś nie tylko na arenie krajowej, ale też międzynarodowej. To bardzo ważne sympozjum, podczas którego powinno się poszukiwać nowych rozwiązań. To spojrzenie na polską chemię, na wyzwania, w sposób innowacyjny, na to, gdzie i co można poprawić. Wymienimy się tu wiedzą, doświadczeniem, wyznaczymy nowe kierunki. Życzę państwu owocnych obrad - powiedział w przemowie inauguracyjnej Józef Węgrecki, Członek Zarządu ds. Operacyjnych PKN ORLEN S.A

Ambitny program obrad

- To niesamowite, że po raz 25 otwieramy rok kalendarzowy branży chemicznej w Płocku, branżowym sympozjum. To, co zostało zaproponowane w tegorocznym programie obrad to nie lada wyzwanie – powiedział Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, podkreślając, jak ważny obecnie jest czas, przekładający się na rozwój konkurencyjności branży.

- Z uznaniem patrzymy na podjętą tematykę. Są to wyzwania, jakie stoją przed branżą nie tylko w Europie ale i na świecie. Dla nas to bardzo istotne, że dzięki udziałowi w tym sympozjum możemy zrozumieć, z jakimi problemami boryka się branża i jak my możemy się zmienić, by współpracować z branżą na partnerskich zasadach – powiedział Andrzej Ziółkowski, Prezes Urzędu Dozoru Technicznego.

Honorowym Gospodarzem Sympozjum jest PKN ORLEN S.A Organizatorem jest wydawnictwo BMP, wydawca magazynu „Chemia Przemysłowa” i portalu kierunekCHEMIA.pl.

Wydarzeniu towarzyszy także wystawa stoisk, na których odbędą się prezentacje ofert poszczególnych firm, najnowszych rozwiązań technologicznych czy też kuluarowe rozmowy biznesowe.

fot. Adventure Media
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ