Energetyka
Spożywcza
Surowce
Chemia
Pompy
Farmacja
Wod-kan
Kosmetyki
Wyszukaj
Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Paliwa
Chemia
Remonty, UR
Bezpieczeństwo
Ochrona środowiska
Reklama
Media plan
Konferencje
Czasopismo
Aplikacja BMP
Zaloguj się
Konferencje
Czasopismo
Aplikacja BMP
Zaloguj się
Partner serwisu
Temat numeru
Innowacje, badania, rozwój
Polecane artykuły
Bartłomiej Wąsowicz: Wymienniki przyszłości
CHAT GPT O INFRASTRUKTURZE KRYTYCZNEJ
Oznakowanie prawdę Ci powie
Adam Leszkiewicz: Najważniejsza jest...
Spis treści
Zobacz numer
Zamów numer
Inne czasopisma
Kierunek Energetyka
Kierunek Spożywczy
Kierunek Surowce
Kierunek Chemia
Kierunek Pompy
Kierunek Farmacja
Kierunek Wod-Kan
Skorzystaj z platformy B2B
Umów spotkanie biznesowe podczas konferencji
Najbliższa konferencja
XVIII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym
Polecane artykuły
Aplikacja BMP – pobierz ją...
Wspinamy się wyżej!...
Zapisz się
Dowiedz się więcej
Kolejne konferencje
XXIV Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych. Infrastruktura Krytyczna
NEP2025 Nowa Energia dla Przemysłu. Nośniki Energii
Partner serwisu
Aktualności
Paliwa
Chemia
Remonty, UR
Bezpieczeństwo
Ochrona środowiska
Reklama
Media plan
Program
XXV Sympozjum CHEMIA 2019
Płock, Dom Technika
23 - 24 stycznia 2019
Nawigacja
MENU
RELACJA
PROGRAM
PREZENTACJE do pobrania
KONTAKT
REGULAMIN
AKTUALNOŚCI
LOKALIZACJA
01 marca 2019
[FILM] XXV Sympozjum CHEMIA 2019 za nami
23-24 stycznia 2019r. przedstawiciele branż: chemicznej, petrochemicznej i rafineryjnej spotkali się w Płocku, w ramach jubileuszowego XXV Sympozjum CHEMIA 2019, aby rozmawiać m.in o globalnych trendach oraz nowych kierunkach rozwoju polskiej chemii. Honorowym Gospodarzem spotkania był PKN...
Czytaj dalej
>>
08 marca 2019
CO DALEJ Z PROJEKTEM EFRA?
– Projekt EFRA jest kluczową inwestycją Grupy LOTOS S.A. W tej chwili jest on na ostatniej prostej – mówi Jarosław Kawula, Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji i Handlu, Grupa LOTOS S.A.
Czytaj dalej
>>
24 stycznia 2019
Krzysztof Romaniuk Przyjacielem Redakcji
Wyróżnieniem przyznawanym przez Redakcję Wydawnictwa BMP jest Przyjaciel Redakcji. Podczas XXV Sympozjum CHEMIA taką nagrodę otrzymał Krzysztof Romaniuk, POPiHN.
Czytaj dalej
>>
26 lutego 2019
dr inż. Tomasz Zieliński: Branża chemiczna musi umacniać swoją konkurencyjność
– Musimy się dobrze zastanowić jak polska branża chemiczna może wykorzystać i umacniać swoją konkurencyjność względem rynków zagranicznych – dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.
Czytaj dalej
>>
26 lutego 2019
dr inż. Andrzej Sikora: JEST PRZESTRZEŃ DO DYSKUSJI
– W czasie debaty zadawałem prowokacyjne pytania, trochę jak taka „czarownica, która miesza w kotle”, bo dzięki temu, miałem nadzieję, że wyklujemy coś nowego, coś ciekawego – mówi dr inż. Andrzej Sikora, Prezes Zarządu Instytutu Studiów Energetycznych.
Czytaj dalej
>>
23 stycznia 2019
Sesja wprowadzająca - kierunki rozwoju polskiej chemii
„Globalne trendy. Nowe kierunki rozwoju polskiej chemii” - taki tytuł nosiła sesja wprowadzająca, od której zaczęły się debaty ekspertów XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2019.
Czytaj dalej
>>
23 stycznia 2019
Jak pakiet zimowy wpłynie na politykę energetyczną Polski i dominującą rolę węgla?
Podczas debaty Czy polityka klimatyczno-energetyczna ograniczy polski przemysł chemiczny? w ramach trwającego XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2019 moderator debaty zadał pytanie słuchaczom: Jak pakiet zimowy wpłynie na politykę energetyczną Polski i dominującą rolę węgla?
Czytaj dalej
>>
13 marca 2019
CO DALEJ Z BALITIC PIPE?
– Aby wybudować rurę do Danii, która stanowi jedynie 1/3 Baltic Pipe, musimy dogadać się z Rosjanami. Będzie bardzo ciężko, bo trzeba przejść przez 2 rurociągi Nord Stream a każdy z nich należy do innej spółki – mówi Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku ropy naftowej i paliw,...
Czytaj dalej
>>
08 lutego 2019
Paliwa przyszłości – konieczność czy fanaberia elit
- Pewien punkt widzenia, bardzo populistyczny i bardzo niekompetentny, rzutuje na to, do czego jesteśmy zobowiązani w działalności przemysłowej i wytwórczej. Nawet, jeżeli nie wierzymy w to wszystko, jesteśmy zobowiązani do życia w tym świecie, który walczy o ochronę środowiska. Bo o...
Czytaj dalej
>>
24 stycznia 2019
Stefano Terrazzino na Wieczorze Chemików
W ramach XXV Sympozjum CHEMIA 2019 podczas uroczystej kolacji wystąpił znany wszystkim Stefano Terrazzino wraz z tancerkami.
Czytaj dalej
>>
23 stycznia 2019
[ZOBACZ DEBATĘ] Czy polityka klimatyczno-energetyczna ograniczy polski przemysł chemiczny?
Debata pt. Czy polityka klimatyczno-energetyczna ograniczy polski przemysł chemiczny odbyła się podczas XXV Sympozjum CHEMIA 2019. Nie mogłeś zobaczyć jej na żywo? Tutaj udostępniamy film prezentujący przebieg dyskusji.
Czytaj dalej
>>
24 stycznia 2019
KLUCZ SUKCESU dla Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego
W czasie XXV Sympozjum CHEMIA 2019 statuetka Klucza Sukcesu wręczona została Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego. Nagroda ta przyznawana jest instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego. Laudację wygłosił Józef Węgrecki, Członek...
Czytaj dalej
>>
23 stycznia 2019
Jak oceniasz efekt i podpisane porozumienie po COP24 w Katowicach?
Podczas debaty Czy polityka klimatyczno-energetyczna ograniczy polski przemysł chemiczny? w ramach trwającego XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2019 moderator debaty zadał pytanie słuchaczom: Jak oceniasz efekt i podpisane porozumienie po COP24 w Katowicach?
Czytaj dalej
>>
23 stycznia 2019
Sympozjum CHEMIA 2019 rozpoczęte
Rozpoczęło się XXV Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2019. W dniach 23-24 stycznia br. Płock gościć będzie ponad 420 przedstawicieli najważniejszych zakładów chemicznych, petrochemicznych i rafineryjnych oraz związanych z branżą firm, instytucji i ośrodków naukowych.
Czytaj dalej
>>
24 stycznia 2019
Wystawa stoisk w Płocku [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Sympozjum tradycyjnie towarzyszy wystawa stoisk. W tym roku zaprezentowało się 47 firm i instytucji związanych z branżą chemiczną, petrochemiczną i rafineryjną. Stoiska to nie tylko prezentacja możliwości i potencjału wystawców, lecz także dają okazję do rozmów kuluarowych.
Czytaj dalej
>>
23 stycznia 2019
Stres narzędziem biznesowym - warsztaty Akademii BMP
O tym, że stres towarzyszy w życiu zawodowym każdemu, wiadomo nie od dziś. Jak przekonali się uczestnicy wykładu specjalnego, może także zostać wykorzystany jako skuteczne narzędzie biznesowe.
Czytaj dalej
>>
05 lutego 2019
Polityka klimatyczno-energetyczna a polski przemysł chemiczny
Czy polityka klimatyczno-energetyczna ograniczy polski przemysł chemiczny? – na takie pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty eksperckiej, która odbyła się pierwszego dnia XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2019. Dyskusja rozpoczęła się od pytania o efekty obrad...
Czytaj dalej
>>
24 stycznia 2019
W Płocku po raz 25 [DUŻO ZDJĘĆ]
23-24 stycznia przedstawiciele branży chemicznej spotkali się w Płocku, żeby rozmawiać m.in o globalnych trendach oraz nowych kierunkach rozwoju polskiej chemii w ramach jubileuszowego XXV Sympozjum CHEMIA 2019.
Czytaj dalej
>>
28 stycznia 2019
O energii przyszłości rozmawiano w 5 sesji
W poszukiwaniu energii przyszłości – pod takim hasłem odbyła się piąta sesja tematyczna, w ramach sympozjum CHEMIA 2019.
Czytaj dalej
>>
28 stycznia 2019
Inteligentny przemysł – Sesja nr III
W dobie inteligentnego przemysłu – pod takim hasłem odbyła się III sesja ekspercka, w ramach XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2019.
Czytaj dalej
>>
07 lutego 2019
Michał Boruta: Digitalizacja siłą napędową przemysłu chemicznego?
– Sił napędowych w polskim przemyśle chemicznym jest wiele, nie można tego ograniczyć do jednego czynnika, ale na pewno digitalizacja jest potrzebna i konieczna. Dzięki digitalizacji jako narzędziu można osiągnąć większe zyski i optymalizować prace. To jest cel, który postawiły...
Czytaj dalej
>>
23 stycznia 2019
Czy polityka energetyczno-klimatyczna ogranicza polski przemysł chemiczny?
Podczas debaty w ramach trwającego XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2019 moderator debaty zadał pytanie słuchaczom: Czy polityka energetyczno-klimatyczna ogranicza polski przemysł chemiczny?
Czytaj dalej
>>
28 stycznia 2019
Konkurencyjnie i bezpiecznie – sesja nr 4
Znaleźć sposób na bycie wciąż konkurencyjnym i bezpiecznym – o tym była mowa podczas czwartej sesji tematycznej, która odbyła się drugiego dnia obrad XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2019.
Czytaj dalej
>>
07 lutego 2019
Paweł Bielski: Rok 2019 będzie przełomowy dla polskiej chemii
– Dzisiaj możemy zauważyć trzy główne trendy, które będą determinować rozwój polskiej chemii – mówił Paweł Bielski, dyrektor Instytutu Chemii Przemysłowej w Warszawie.
Czytaj dalej
>>
18 lutego 2019
Artur Kopeć: Zmiany są konieczne ale wymagają czasu
– Mamy w kraju przykłady w przemyśle chemicznym czy energetycznym, gdzie zmiana technologii, źródła energii, to decyzje bardzo trudne, często polityczne. Wymagają też dużych nakładów. Niestety wszystko to trwa – mówi Artur Kopeć, Członek Zarządu Grupy Azoty S.A.
Czytaj dalej
>>
Tylko u nas
24 stycznia 2019
[ZOBACZ DEBATĘ] Paliwa przyszłości - wizja na lata 2030-2050
Debata: Paliwa przyszłości - wizja na lata 2030-2050 zorganizowana w ramach XXV Sympozjum CHEMIA 2019, za nami. Zapraszamy do obejrzenia debaty.
Czytaj dalej
>>
08 lutego 2019
Filip Kowalski: Czym jest inteligentne przedsiębiorstwo chemiczne?
Czym jest inteligentne przedsiębiorstwo chemiczne? Jak firmy radzą sobie z transformacją cyfrową i czy sektor chemiczny jest tym wiodącym? – na pytania odpowiada Filip Kowalski, General Manager for Energy & Natural Resources, Middle & Eastern Europe at SAP.
Czytaj dalej
>>
Czasopismo
Konferencje
Aplikacja
Newsletter
Facebook
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z
Polityką Plików Cookies.
OK, AKCEPTUJĘ