Partner serwisu
13 grudnia 2018

PKN ORLEN w prestiżowym RESPECT Index

Kategoria: Aktualności

​PKN ORLEN po raz jedenasty został zakwalifikowany do renomowanego RESPECT Index,  indeksu giełdowego obejmującego spółki odpowiedzialne społecznie. Wysokie wymagania i kryteria indeksu spełnione przez Koncern stanowią realną referencję dla inwestorów giełdowych.

PKN ORLEN w prestiżowym RESPECT Index
RESPECT Index jest ważną wskazówką dla profesjonalnych inwestorów długoterminowych. Trend inwestowania w spółki odpowiedzialne społecznie na stałe wpisał się w krajobraz polskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Dlatego cieszymy się, że możemy być w tym gronie - powiedziała Iwona Waksmundzka, Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich w PKN ORLEN.
RESPECT Index ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W skład indeksu wchodzą spółki, które charakteryzuje m.in. wysoka jakość raportowania, poziom relacji inwestorskich czy ład korporacyjny. Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej giełdowy indeks spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index, zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w listopadzie 2009 r. i zawierał 16 firm. W obecnej edycji uwzględnia on w swoim portfelu 31 spółek, które w ramach badania zostały pozytywnie zweryfikowane przez Partnerów Projektu, czyli Giełdę Papierów Wartościowych, firmę Deloitte Polska oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.
źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ