Partner serwisu
04 grudnia 2018

Oświadczenie Zarządu PGNiG SA w związku z decyzją inwestycyjną dla Baltic Pipe

Kategoria: Aktualności

Zarząd PGNiG SA z satysfakcją przyjął informację o podjęciu decyzji inwestycyjnej w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe. Jest to kluczowa inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju i realizacji Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG.

Oświadczenie Zarządu PGNiG SA w związku z decyzją inwestycyjną dla Baltic Pipe

– Budowa Baltic Pipe pozwoli nareszcie sprowadzić do Polski gaz z naszych złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Dzięki tej inwestycji uzyskamy bezpośredni dostęp do zasobów, z których od dawna korzystają inne państwa europejskie, co ma zasadnicze znaczenie dla stabilizacji rynku gazu ziemnego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Grupa Kapitałowa PGNiG działa na Norweskim Szelfie Kontynentalnym od 11 lat. Posiada udziały w 20 koncesjach, a na dwóch z nich, jako pierwsza firma z Polski, pełni rolę operatora. Zgodnie ze swoją Strategią, GK PGNiG planuje po 2022 roku wydobywać w Norwegii  2,5 mld m sześc. gazu rocznie.

W 2017 roku PGNiG zarezerwowało przepustowość gazociągu Baltic Pipe na okres od 1 października 2022 roku do 30 września 2037 roku.

źródło: pgnig.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ