Partner serwisu
10 grudnia 2018

Dom z kontenera

Kategoria: Aktualności

Pierwszą ideą było stworzenie z nich dodatkowych pomieszczeń, które można by wykorzystać podczas remontu budynków biurowych. Później, ktoś wpadł na pomysł, że może urządzać je tak, by stworzyć z nich mobilny dom. Kontenery – bo o nich mowa – znalazły w PCC Rokita SA swoje drugie życie.

Dom z kontenera

Ze względu na przeprowadzane remonty biur i pomieszczeń socjalnych, w PCC Rokita SA pojawiła się potrzeba stworzenia dodatkowych stanowisk pracy. W tym celu pracownicy spółki wpadli na pomysł wykorzystania konstrukcji kontenerów morskich, czyli tych największych i najwyższych zarazem, wykonanych z bardziej wytrzymałych materiałów do stworzenia brakujących pomieszczeń.

- Pierwotnie kontenery, które były jednorazowym opakowaniem dla zakupionych towarów, można było odsyłać z powrotem. Było to jednak nieopłacalne, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich szkielet do budowy domków mieszkalnych – mówi Mariola Cisowska, Prezes Zarządu spółki distripark.com odpowiadającej w grupie PCC za dystrybucję Internetową.

Domki mają różne wielkości – począwszy od 25 m2 do nawet 50m2, które można łączyć ze sobą, stawiając w różnej konfiguracji ścianki działowe. Powłoka kontenera jest malowana i tworzy zewnętrzną elewację budynku, która może również zostać zaprojektowana indywidualnie przez klienta. Do docieplenia pomieszczeń wykorzystywane są płyty poliuretanowe, produkowane przez jedną ze spółek z grupy – PCC Therm.


Zaletą domków jest szybki montaż oraz ich mobilność – domek w każdym momencie można przetransportować na specjalnej platformie. Czas dostosowania do celów mieszkalnych wraz z wyposażeniem to 16 tygodni. Cena – od 120 tys. złotych za domki mniejsze, do 240 tys. PLN – za te większe.

fot. magahomes.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ