Partner serwisu
21 listopada 2018

Sukces uszczelnienia rynku paliw dla PERN oznacza konieczność inwestycji

Kategoria: Aktualności

Po wprowadzeniu w 2016 roku nowych regulacji prawnych nastąpiło radykalne uszczelnienie rynku. Wzrosła ilość paliwa z legalnych źródeł. - Dla naszej firmy oznacza to konieczność realizacji szeregu projektów inwestycyjnych by zapewnić klientom nowe pojemności magazynowe oraz sprawną i elastyczną logistykę dostaw - powiedział Rafał Miland, wiceprezes PERN w czasie piątkowego (16.11) panelu na temat inwestycji. Debata odbyła się w ramach Kongresu 590.

Sukces uszczelnienia rynku paliw dla PERN oznacza konieczność inwestycji

Inwestycje w obszar paliw

Rafał Miland poinformował, że do 2022 roku PERN zamierza przeznaczyć na wszystkie inwestycje – zarówno w obszar surowcowy jak i paliwowy ok 2,6 mld zł. W segmencie paliwowym, PERN planuje wybudować nowe zbiorniki oraz rurociąg paliwowy z bazy PERN w Boronowie do bazy PKN Orlen w Trzebini oraz zwiększyć przepustowość rurociągów paliwowych dla zaopatrzenia aglomeracji warszawskiej.

Obecnie, w ramach I etapu rozbudowy pojemności paliwowych, w Bazie Paliw nr 1 w Koluszkach Spółka kończy inwestycję, która obejmuje budowę dwóch zbiorników magazynowych o pojemności 32.000 m³ każdy wraz z infrastrukturą  towarzyszącą. W grudniu 2018 r. oba zbiorniki trafią do eksploatacji. Analogiczny projekt jest realizowany w Bazie Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej. Ma się on zakończyć do połowy 2019 r.

źródło: pern.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ